2.9 2018

Jak se oblékat: základní pravidla vkusného oblékání & módní poradna

Otázky, odpovědi, návody

Dámská móda má mnoho podob. Ale, až samotná vytříbenost vkusu udává směr ke stylu oblékání.

Mnoho dívek a žen se ptá na to, jak se oblékat, nebo, co si obléknout. Není zrovna lehké na dálku a bez jakéhokoliv reálného podkladu (např.fotografie) určit jak se obléknout. Je, ale možné podchytnout určitá pravidla a zásady při oblékání

Proto, byl zde vytvořen Rádce oblékání, který obsahuje Nejčastější otázky a odpovědi, jak se oblékat. › Pro konkrétnější pomoc při oblékání zde také funguje Módní poradna Andromedassi.cz.

 
 
 

 

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Jak se oblékat? Základní pravidla vkusného oblékání a módní poradna.

Zeptejte se. Poradíme. (Odpověď do 5 dnů) Módní poradna zdarma - Objednávkový formulář ! Prosíme, čtěte pozorně zadání formuláře !

Nevíte, jak se obléknout? Nevíte, co k čemu? Zda se to, či ono pro Vás hodí? Napište a my se Vám budeme snažit pomoci, poradíme. Zadejte Váš E-mail a my na něj odpovíme v délce do 5 dnů. Prosím, čtěte pozorně zadání formuláře. Foto zasílat nemusíte.

Zvolte soubor
 • Poznámka k odeslání dotazu: okénko, nebo text s hvězdičkou * je povinný údaj, bez hvězdičky je dobrovolná volba
 Jak se obléknout. Otázky a odpovědi (FAQ) - Rádce oblékání

Kdy je vhodné nosit kalhoty (zejména džíny) s rovným, nebo rozšířeným střihem nohavic?

Kalhoty-džíny takového střihu je vhodné nosit tehdy, pokud máme neobvykle kratší lýtka u nohou. Nohy s kratší délkou lýtek se většinou vyskytují u nohou, které mají tvar "O". U nohou do tvaru "X" je to obdobné. U obou případů dochází k deformaci lýtkového svalstva, to znamená, že je vhodné takový nedostatek zakrýt, případně jej nedávat tolik na odiv. Proto, tady pomůžou kalhoty s rovným, nebo rozšířeným střihem nohavic, které schovají jednak nežádoucí tvar nohou a jednak nohy opticky prodlouží. Zejména v případě nohou do tvaru "O" zkrácená lýtka významně prodlouží a nohy jsou pak dokonalejší. Jen, je dobré nenosit k těmto kalhotům příliš nízké boty, které nemají téměř žádný podpatek, nebo platformu. Je přímo nevhodné nosit k nim nízké kecky apd. Tím by se narušil celkový optický vjem a kalhoty by budily dojem větší a špatně vybrané velikosti. Je nutné vždy stav nohou "posoudit" spravedlivým okem a podle toho vybrat správný střih. To, že někomu dobře padnou džíny úzkého střihu, nemusí sedět dobře vám. Úzký střih nohavic je vzhledově velmi pěkný, ovšem jen na nohách, které zasluhují právem obdiv. Do kolonky hezkých nohou se samozřejmě nemohou řadit nohy, které jsou nadmíru silné (zvláště pak stehenní část) a nohy nerovné, přespříliš nehezky tvarované. U těchto nohou by měly úzké džíny, nebo jakékoliv úzké kalhoty, raději zůstat ve skříni.

Kalhoty se střihem rozšířených nohavic se šijí buď s velkým rozšířením, s mírným rozšířením, nebo, s nepatrným rozšířením. Nejvíce vděčný je rovný - běžný střih nohavic.

Čeho se vyvarovat při nošení elegantního kabátku?

V chladnějších měsících roku, se dostávají na řadu nepostradatelné pláště a kabátky. Jedním z nejvýraznějších typů jsou ty elegantní.  Ano. Zejména kabáty a pláště mají specifický střih, který jasně mluví sám za sebe a již z dálky na nás působí jejich velkolepá elegance. Bohužel tato, již  zmíněná a velmi ceněná elegance kabátků může být rázem pryč.  Dokonce se může z toho stát dosti nevkusný trapas.  A může zato jedna jediná věc.  Batůžek na zádech.  Věřtě, nebo ne, ale to je opravdový faux pass.  Je to prapodivně vyhlížející vzhled, který nemá s elegancí nic společného. 

Nosí-li žena elegantní kabátek, je to skutečně dáma.  Ale skutečná dáma za žádných okolností nenosí ke kabátku batoh.

Výjimku tvoří dívky do cca 15 let věku.

I toto bohužel patří mezi časté prohřešky v oblékání, které předně dávají najevo opravdový nevkus dotyčné nositelky. Kabátek je elegance sama. Nosí jej hlavně dámy, které dámou být opravdu chtějí. Batoh, či batůžek na zádech vypovídá o ne zrovna luxusním cestování. Víceméně, batoh jakékoliv velikosti, patří do skupiny sportovních potřeb. A dáma v kabátku, přeci nikdy nesportuje...

Co je vkus, nebo-li módní vkus?

Vkus je laicky řečeno, souhrn kladných vlastností, které jsou všeobecně uznávány převážnou většinou. Vychází z představ a ideálů, jak má ve skutečbosti vypadat opravdová krása a umění. Je to schopnost citlivěji vnímat a hodnodit estetické vlastnosti. Je to věda o kráse. 

Vkus se však u každého liší a proto se může neomezeně dotvářet. Pokud vkus překročí pomyslnou hranici všeobecně uznávaného, označuje se toto, jako nevkus. Vkus se většinou řídí nějakými danými pravidly. Při nevkusu jsou pravidla opomíjena, nejsou zde skoro žádné hranice a představa o kráse zde klesá dolů. Módní vkus se zabývá módou, to jest oblékáním. I zde platí pravidla. Jsou-li nedodržována, hrozí módní nevkus, nebo také faux pas.

Za dobrý vkus a za vhodné označíme například pouzdrové šaty s lodičkami, za špatný vkus a za nevhodné označíme například pouzdrové šaty a sportovní tenisky. Dále za dobrý vkus považujeme halenku se sukní, kdežto halenku se sportovními bavlněnými tepláky posuzujeme, jako nevkus. Půjdeme ještě dál. Štíhlé a hezké nohy oblečené do minisukně je vhodné, tedy vkusné, zatímco opravdu silné a tučné nohy oblečené do minisukně není vhodné, tedy nevkusné. A tak by se dalo pokračovat hodně dlouho. Jak se naučit dobrému vkusu? Především je dobré se řídit starých a uznávaných pravidel. Tak, jako je už dávno dané, že na stole dobře vypadá váza s květinou, nikdy neuděláme pravý opak, že na stůl dáme zablácené boty. To samé platí pro vkusné oblékání. Zde nám pomůže hlavně zrcadlo. Všímejte si délky jednotlivého oblečení, záhybů, barev, těsnosti, látek a dalších vlastností. Prohlédněte se ze všech stran. A to dost přísným okem. Přihlížejte také k barvě pleti a vlasů, dokonce i k délce vlasů. Snažte se co nejvíce přiblížit k opravdové dokonalosti. Nikdy nedělejte pravý opak. Nebuďte k sobě lhostejná a lajdácká. Zkuste změny a vytvářejte jiné možnosti. Učte se od těch o kterých víte, že se v tom vyznají a že mají úspěch, poraďte se s mimi. Hledejte inspirace. Je jich dost. Pokud se dobrému vkusu teprve učíte, nebo si myslíte, že ho nemáte, dívejte se kolem, co kdo nosí. Představte si, že máte každého ohodnotit, jak je oblečen. Nezapomeňte však, že máte nasazené velké brýle a tudíž všechno dobře vidíte. Nic vám neuteče. Kritikou nešetříte. Za nějakou dobu budete sama překvapená, zjistíte totiž, že už umíte dobře rozlišovat, co je ještě vkusné a co už nikoliv. 

Rada na závěr: chcete-li se naučit dobrému vkusu, nehodnoďte hned, zda je to nudné. Nuda se může vyskytovat i u zaběhnutých, ale ověřených pravidel. Ale hlavně... I nudný vkus je mnohdy lepší, než absolutně žádný vkus. 

Dcera bude mít svatbu. Je nutné, abych jako její matka, měla jednobarevné šaty?

Svatba je velká událost a i když se zde mají ve velkém dodržovat kodexy oblékání, není to tak složité, jak se na první pohled zdá. Samozřejmě, jednobarevné oděvy zde plní velkou úlohu. Jednobarevnost oděvů totiž udává směr k eleganci. Ovšem, je možné také obléci i oděvy vzorované, tedy poud se správně sladí v jeden celistvý celek.

Všeobecně žena, která je pozvána na svatbu a to buď v roli jako rodič, svědek, nebo host, její šaty musí splňovat kodex oblékání na svatbě. Šaty v každém případě musí mít délku ke kolenům, nepřípustné jsou minišaty. Šaty mohou mít i vzor, nemusí být jednobarevné. Vzorované šaty je však nezbytné doplnit nejlépe jednobarevným bolerkem, nebo dámským sakem vhodného a elegantního střihu. Tento jednobarevný vršek dodá šatům potřebnou eleganci a vzor na šatech z velké části tímto přebije. Takto by žena měla být oblečená především v době samotného svatebního obřadu.

Je také důležité zmínit, že nic se nemá moc přehánět, aby toho nebylo až příliš. Ze zásady platí, že ostatní ženy by neměly zastínit hlavní postavu v tomto významném dni a tou je sama, krásná nevěsta.

 

Foto pro inspiraci (jak být oblečená):

 

Foto pro inspiraci (jak nebýt oblečená):

Udělají masivní sportovní tenisky ženu krásnější? 100% ANO! Alespoň takto si to zřejmě vykládá nemalé procento žen.

Také se vám nezdá a nelíbí pohled na ženu oděnou do obyčejného trika, legín a sportovních tenisek? Pokud  říkáte "ano - je to hrozné", máte v sobě neobyčejný dar. A tím neobyčejným darem je pouze obyčejný vkus. To, že mnoho žen neví co to vkus je, nemusí také hned za sebe křičet do světa. Je to poněkud hloupé, takto na sebe upozorňovat. Tato sestava (legíny, tričko a sportovní tenisky), je už sama od sebe opravdu zničující a nejhorší možnou variantou je to, že tenisky oplývají masivní sportovní podrážkou, jak na hory a silné jazyky u bot které, lezou a trčí ven z bot, jak nějaké pahýly! Tak toto na 100% ženu krásnější nikdy neudělá...Naopak. Všechna ženskost je rázem pryč. A pokud jsou tyto robustní, od pouhého pohledu velmi sportovní boty použity pouze jen na vycházku po městských ulicích, kde navíc teplota stoupá nad 25 stupňů Celsia, lze toto považovat za módní sebevraždu a trapnost nade vše. 

Sportovní boty se používají ke sportovnímu oblečení a ke sportu.

K tomuto značně sportovnímu typu bot je více než nevhodné, nosit na vycházku do města, leginy a tričko. Tato kombinace je o dost horší, má-li obuv silnou, až masivní podrážku. Tento "městský outfit" je nejlacinějším, nejnudnějším a nejodfláknutějším, jaký jen žena může na sebe obléknout. Veškerá ženskost po této "módní" kombinaci mizí, jako mávnutím kouzelného proutku.

 

Nejnudnější outfit v Česku? Leginy, tričko a sportovní tenisky!

Není nic špatného na tom, že se ženy a dívky ve svém aktuálním oblečení chtějí cítit dobře a pohodlně. O tom samozřejmě bez pochyb. Ale. Nosit stále jedno a to samé a navíc, jak nějaký stejnokroj, to už zavání prostým lajdáctvím a nezájmem. A o jaký že stejnokroj se jedná? Obléknuté leginy s tričkem a sportovními teniskami! Je to nejlacinější, nejnudnější a nejodfláknutější "outfit" (jestli se vůbec dá o této sestavě, takto mluvit), který jen může žena dávat na odiv. Tímto dává nositelka tohoto oblečení jasně najevo, že nemá ani páru, co je to móda a nejen to. Především, dává tímto oblečením najevo silný nezájem a lenost vůči své vlastní osobě. A to je opravdu smutné... A že v Čechách to kombinací leginy, tričko a sportovní tenisky, jen přetéká!

Jak nosit průsvitnou halenku?

Průsvitná halenka značí rafinovaný styl oblékání. V průsvitné halence můžete být elegantní, ale k tomu i dráždivě sexy. Ženy je už dlouhá léta velmi obdivují, ovšem nezřídka je odmítají, protože jednoduše nevědí, jak takovou průsvitnou halenku nosit.

Průsvitná halenka se nosí pod jedním pravidlem. Kolik toho chcete ukázat na svém těle, tolik si oblečte. Nebo-li, nechcete-li mít vidět celá záda a Vaši podprsenku, oblečte pod ní tílko. V opačném případě nechte halenku jen s podprsenkou. Dbejte však správného výběru barev této podkladové vrstvy, podprsenky - tílka. Na tom velmi záleží. Pod černou průsvitnou halenku si obleče výraznou bílou podprsenku jen opravdu málo žen. Bílé tílko v tomto případě je absolutně nemyslitelné. Černá průsvitná halenka s razící bílou podprsenku má v podstatě jediný cíl. A tím je upoutat na své ženské křivky, upoutat sexy vzhledem. Tento trik se hojně využívá například při návštěvě nočního baru, na disco apd. Zatímco, černá průsvitná halenka kombinovaná s černým tílkem, už tak sexy razící není. Ale je stále sexy. Pro ženy je tato varianta více příznivá, ale i muži ji více uznávají. Je to skutčně velmi sofistikovaný trik, jak být přirozeně svůdnou, ale i elegantní ženou.

Bylo již zmíněno brát velký zřetel na barvy u podprsenek a tílek. Jednoznačně ke krémově bílé, nebo bílé průsvitné halence vítězí krémově bílá a bílá podprsenka, nebo bílé, krémově bílé tílko. Nikdy to nemají být barvy, které jsou zcela odlišné. K průsvitné halence tělové barvy nejvíce sedne tělová podprsenka, nebo tělové tílko.

Dalším významným detailem pro určení podkladového materiálu (podprsenka, tílko) je samotný materiál. K dosažení maximálního efektu průsvitné halenky je zvýraznění obou materiálů. Například, jednoduchá černá průsvitná halenka v kombinaci s krajkovou podprsenkou více zesilují smyslovou vnímavost, tedy samotný sex-appeal.

 

 

Mohu si vzít mikinu a k tomu leginy?

Naše odpověď zní jednoznačně NE. Mikina je zpravidla šitá v kráké délce, která mnohdy nesahá ani po pupík a poté je vidět celé břicho ve vší kráse. A nejen, to... Tato oblast poté doslova přitahuje pohledy jiných, takže není hezký pohled na "vystavený" rozkrok. Platí jak pro štíhlé, tak i silnější ženy.

Kdy mohu zastrkávat oblečení dovnitř? (např.tričko do kalhot)

Zastrkávat oblečení dovnitř si můžete dovolit, pokud máte štíhlou postavu, zejména ploché břicho bez tučných faldíků. Nejlépe, když máte útlý, ale výrazný ženský pas. Tedy štíhlý pas a širší boky. V opačném případě je to velmi to nevkusné.

Toto zasrkávání oblečení dovnitř je vhodné také pro ty, co mají ryze útlou, chlapeckou postavu.

Je dovoleno zastrkávat trička do kalhot, tílka a halenky do sukní apd.

Kdy oblečení raději vůbec dovnitř nezastrkávat? Tedy, nechat ho volně přes.

Nezastrkávat oblečení dovnitř, tedy nechat ho volně přes jiné oblečení, je vhodné zejména tam, kde je nutné něco schovat. To znamená, především schovat nedostatky naší postavy. 

Mezi takové hlavní nedostatky, kdy se uplatňuje nechat oblečení venku, patří velké, nebo tučné břicho. Zde také platí, že délka oblečení ponechaná přes, by měla být minimálně k bokům. Přitom záleží také na výšce postavy. U ženy, která má silnější postavu menšího vzrůstu, není například moc vhodné nosit příliš dlouhé délky oblečení, například svetry, ale také tuniky, tílka, ba dokonce svršky, jako příliš dlouhý kabát. Tím se postava u těchto osob opticky ještě více zmenší. To samé platí i pro ty, co mají postavu vysokou a hubenou. Oblečení ponechné přes, které je výrazně delší délky, může působit neblahým dojmem, že oblečení  na dotyčné osobě visí a že je oblečení moc velké.

Je vhodné a vkusné nosit v zimě botasky, tenisky?

Není to vhodné a ani to není vkusné. Lépe řečeno, není to už od pohledu vůbec hezké. Zvláště u žen. U mužů je to jiné. Žena má být ženou a ne takříkajíc "babochlap".

Kdy nenosit botasky (tenisky) v zimě:

 • Když je sníh a mrzne (do sněhu a mrazu patří vhodná obuv, to jest obuv zimní - kozačky)
 • Nekombinovat tuto, víceméně sportovní obuv (botasky, tenisky) s legínami a zimní krátkou bundou - divná to kombinace v zimním období
 • Nekombinovat tuto obuv (tenisky, botasky) se zimním kabátem, nebo delší péřovou bundou
 • Je třeba si uvědomit, že právě probíhá zimní období a podle toho se také oblékat. Nemixovat hrušky s jablkama. Oblékat se tak, aby to také nějak vypadalo. Legíny se mohou užívat i v zimě, avšak pozor! Legíny nejvíce ladí ke kabátku, kde ve spojení s kotníčkovými kozačkami, dají vyniknout dámské eleganci. Naopak, legíny oblečené spolu s klasickou zimní bundou a teniskami, vytvoří jedním slovem ostudu, prostě faux pas, jako hrom.  

 

Trapas v zimě: Nabobtnalá kraťoučká péřová bunda s leginami! Malý trapas? V těch legínách jsou tlusté nohy...

Obléci si leginy, k tomu "naducanou" opravdu krátkou bundu a k tomu mít ještě nohy plnějších tvarů, je opravdu velmi špatná kombinace. Myslíte, že to snad ani žádná žena na sebe nevezme? Bohužel, omyl je pravdou. Vítejte na Street fashion zoom view. A věřte, že je to dost nehezká podívaná.

Vyvarujte se:

 • Když máte silnější nohy, zejména boky, vybírejte bundy v délce, která končí pod minimálně "zadkem".
 • Výhradně nepoužívejte leginy, pokud máte opravdu silné nohy. Když už tak učiníte, nikdy k nim neoblékejte svršky nevhodně krátkých délek. Krátká délka, není vždy jedna a totéž délka. Stačí pár centimetrů a z nevhodné, příliš krátké bundy se line vše co má zůstat zahaleno. Naopak, z krátké bundy, ale přiměřené a vhodné délky, není vidno nic, co je takříkajíc "navíc". 
 • Nikdy neoblékejte leginy a hodně krátkou, zjevně "nabouchanou" péřovou bundu. Je to opravdu šílená kombinace.

Jakou barvu bot a kabelky k černé halence a černým kalhotám na večírek?

Na úvod musíme zmínit, že černá, (i když třeba krajková) halenka, není zrovna nejlepší volba. Není dobré na firemní (slavnostní) večírek volit outfity celé v černém. A to i přesto, že se nosí například černé overaly, nebo šaty. Tam je to trochu jiné. To jsou modely v celku, jsou k tomu určené. Kdežto, nabízí-li se možnost obléknout si vršek a spodek zvlášť, je také potom mnohem širší záběr toho, jak celý outfit zkrášlit a zefektivnit tak, aby jako celek byl co nejžádanější. Není zrovna rozumné jít oblečená na firemní večírek, tak jako na pohřeb. Pro ty ženy, které se nechtějí svého černého outfitu vzdát, se však nabízí uspokojivé řešení. A to takové, že černou halenku i černé kalhoty je možné ponechat, ale (a to zdůrazňujeme),  za předpokladu, že tento černý outfit je nutné něčím oživit a tak trochu rozveselit. A to tak o 50%. Proto doporučujeme k této černé halence a k černým kalhotám, vzít vhodný doplňěk. Tím vhodným doplňkem by mohl být zcela jistě nápadnější náhrdelník, nebo řetízek. Nejlépe v tónech vínově červené barvy, nebo stříbrné. Může pomoci nějaký náhrdelník v těchto zmíněných barvách, nebo náhrdelník štrasový, byť i například z řad prosté bižuterie. Je však skutečně nutný. Barvy vínově červenou a stříbrnou vidíme, jako nejlepší varianty. Červená vínová, nebo velmi podobné tóny z této barevné škály, symbolizují pojem života a energie, ale také určité elegance. Navíc, tóny vínově červené se k černé báječně hodí. Pokud by šlo o náhrdelník ve stříbrné, či štrasové podobě, zajišťují celkově dobrý vjem, pro svou barevnou neutralitu. A nyní se tímto dostáváme ke kabelce a k botám. Jejich zvolená barva je zpravidla ovlivněná barvou onoho náhrdelníku, či řetízku. Bude-li vínově červený náhrdelník, je velmi vhodné jej opatřit vínově červenou kabelkou a vínově červenými botami, nebo hodně podobnými tóny z této barevné škály. Pokud bude stříbrný, nebo štrasový náhrdelník, jako nejoptimističtější vidíme k němu kabelku a obuv v barvách tmavě šedé. Nebo, je také možné obuv ponechat i černou, ale kabelku mít raději alespoň o jeden tón světlejší, než je samotná černá. Tedy tón šedé. Určitě bude také vhodné vše prozkoušet a také trochu experimentovat. Opět zde musíme uvést, že další významné faktory na celkový vjem, hrají barva vlasů, barva obličeje a nalíčení. To vše, se ladí, jako střípek po sřípku dohromady, v jeden výsledný celek.

Návrh oblékáníMóda oblékání

 

Stáhnout návrh zde      Stáhnout návrh zde

 

Abychom to trochu ulehčili, bylo obrázkově navženo, jak by mohl takový outfit s černými kalhotami a černou halenkou vypadat. Tyto návrhy a jejich veřejná publikace na jiném zdroji je bez souhlasu autora Andromedassi.cz zakázána. Veřejné publikování je možné jen pouze za podmínky aktivního odkazu vedoucího na původního autora, na Andromedassi.cz. To znamená je nutné uvést původní zdroj.

 

Níže je možnost si udělat nějaké představy o nabídce náhrdelníků, kabelek i dámských bot.  Odkazy dole, vedou na fotografie náhodně vyrbaných produktů:

 

 • Lodičky tmavě šedé

 https://www.fashiontravel.cz/images/fashiontravel.cz/ara-nejlep-boty-dmsk-lodiky-ern-lakovan-e-h-62DL.jpg 

https://image.zootlab.cz/cache2/fit/954x1281/000/000/002/730/2730347.jpeg

 

 • Kabelky malé (šedá, vínová)

https://kabelky1.eu/33799-thickbox_default/listova-kabelka-giulia-tmavo-siva.jpg

https://www.mall.cz/i/29964820/1000/1000

https://www.fashionlover.cz/fotky48822/fotos/_vyr_656burgundy-chloe2.jpg

 

 

 • Lodičky vínově červené - bordó

https://www.petrklic.cz/images/produkty/thumb2/497031601750_I02.jpg

https://d25-a.sdn.szn.cz/d_25/c_img_E_w/SX6r3V.jpeg?fl=res,350,350,1

https://www.topanky.cz/images/catalog/lodicky-jana-vinove-cervene-137703_w425_h600.jpg

 

 

 • Náhrdelníky štrasové, bižuterie

https://www.prezent-koralky.cz/fotky29591/fotos/_vyr_741Nahrdelnik-kostky.jpg

https://www.jewelton.cz/img/cms/Statement%20%C5%A1perky/statement-nahrdelnik-pincushion.jpg

https://static.4nets.sk/image/38-849638-1600/mohutny-strasovy-nahrdelnik-46095558-p.jpg

 

 • Náhrdelníky vínově červené

https://www.studiokvetuse.cz/wp-content/uploads/2015/11/N%C3%A1hrdeln%C3%ADk-231-%C4%8Derven%C3%BD.jpg

https://static2.flercdn.net/i2/products/1/7/1/210171/4/6/4616126/jkjwqzlyptjmep.jpg

https://cdn.myshoptet.com/usr/www.adexe.sk/user/shop/big/1905.jpg?593d996a

https://static2.flercdn.net/i2/products/4/5/6/4654/4/7/4757810/seidpaozlnlfgf.jpg

https://i.mimibazar.cz/h/bc/4/151210/22/d86468655.jpg

V neposlední řadě považujeme za vhodné zmínit, že další Barva, která skvěle ladí k černému oblečení a mohla by zastoupit barvy předešlé,  je barva z řady Pantone. Je to barva, která byla zvolena barvou roku 2015 a je to barva s názvem Marsala. 

Co obléci ke kabátku starorůžové barvy? Jak sladit celý outfit ke kabátku v této barvě?

Starorůžová barva je směsicí barev růžové, hnědé a šedé. Jednoduše vyřknuto, je to taková špinavá, nebo-li zaprášená růžová. Jde o druh odstínu růžové, který je zvláštní, něžný, romanticko - dramatický a láká těmito nezvyklými vlastnostmi k použití. Ovšem je to barva, která se jen tak ostatními nekamarádí, je tak trochu jedinečná a samotářská zároveň. Jejími velmi blízkými spřátelenými barvami jsou barvy černá, bílá, tóny šedé, tmavá džínová modrá, tmavá vínově červená, tmavá zelená, pastelově růžová tmavá a pastelově růžová světlá. Z těchto vyjmenovaných barev se mohou při troše fantazie vykouzlit vcelku zajímavé outfity. Starorůžová barva se dosti obtížně mixuje s barvami osatními. O to obtížněji nastává situace, jak vytvořit sladěný celý a konečný outfit.Vše se tedy odehrává za účasti tří základních barev onoho outfitu a tím je barva kabátku, barva vršku, barva kalhot. Botky není třeba tolik řešit, nejvýznamnější barvou bot je barva černá. Ta může být použita téměř ke každému outfitu.

Co se týče vršku, také není třeba dělat si přílišné starosti s barvami a to zejména za předpokladu, že kabátek bude většinou zapnutý, tudíž není tak kladen důraz na to, co je pod ním. Ale, je také jasné, že nastane situace, kdy kabátek bude rozepnutý, nebo později odložený. Pro takovéto případy jsou právě k dispozici vzorové příklady - návrhy, opět vytvořené jen z těch barev, které jsou zde popsané a které se za jistých okolností mohou bez obav použít.

Priorita již zmíněných barev a to od těch opravdu nejlepších, po ty méně dobré:

 1. Černá a tóny šedé

 2. Bílá

 3. Džínová modrá tmavá

 4. Vínová červená tmavá

 5. Starorůžová tmavá, světlá

 6. Tmavě zelená

O tom, jak bude nakonec celý outfit vypadat, také rozhodují další faktory, které mají nemalý vliv na celkový vzheld. Patří mezi ně například barva vlasů, barva pleti, barevné části na kabátku v jiných barvách, než ve starorůžové, ale také i samotné líčení.

To vše má na kompletní outfit nemalý vliv a není tedy možné zcela přesně určit, jaká varianta je ta nejlepší. Je však více než jisté, že s touto barvou se musí opravdu opatrně a platí zde pravidlo: Dvakrát měř, jednou řež! Takže, zkoušet, zkoušet a zase zkoušet...

 

Tyto návrhy - obrázky je možné stáhnout (uložit) pro vlastní potřebu. Publikování - zveřejnění těchto děl na jiném zdroji, než na Andromedassi.cz je zakázané. Je možné tento materál publikovat pouze po dohodě a za podmínky odkazování na  původního autora, tedy na stránky Andromedassi.cz

 

Stáhnout návrh zde

Starorůžový kabátek

 

 

Stáhnout návrh zde

Co obléci ke starorůžovému kabátku?

Od našich čtenářek: Co na sebe do kina a co obléci k balerínám?

 Jak se obléct do kina a co k balerínám 

Dotaz naší čtenářky + přiložené foto:

Ahojte, chcem ist s kamoskami do kina, ale neviem co na seba. urcite chcem ale balerinky.. a len taku otazocku balerinky naboso alebo cierne ponozky klasicke, kedze su cierne

 

Dobrý den, slečno xxxxx.

Velmi si ceníme Vašeho dotazu, který jste zaslala do módní poradny Andromedassi.cz. Také velmi děkujeme za zaslanou fotografii.
 
Nyní k dotazu: Do kina si můžete vzít téměř vše, téměř bez omezení. Ovšem s výjimkou toho, kdy na nohy obujete baleríny. Popravdě, s balerínami nejdou dělat moc velké zázraky. Samozřejmě si do kina nebudete brát například plesové šaty, které jsou určené do vymezené společnosti. Ale jinak, z kina si opravdu hlavu dělat nemusíte. U divadla je to horší. Takže můžete vzít například džíny a tričko, nebo top a kalhoty, šaty, dokonce i kraťasy a tílko. Tedy pokud Vám nebude chladno. Na to pozor, kina bývají někdy dosti klimatizovaná a může se stát, že Vám opravdu bude chladněji. Ale podotýkáme, že jiná situace je s balerínami a bez nich. A teď k balerínkám. Balerínky jsou taková obuv něco mezi cvičkami na tělocvik a něco mezi klasickými dámskými lodičkami. Zkráceně, balerínky jsou velmi nízké lodičky bez jakéhokoliv podpatku, proto, díky tomu, tato obuv částečně ztrácí pomyslnou eleganci. Část elegance jim však i přesto zůstává z lodiček, popisujeme níže, na čem záleží. Černá barva balerínek není, až takový problém. Černou barvu můžete vzít téměř k čemukoliv. Spíše by bylo dobré se zaměřit na to, že vizuálně se hodně balerínky podobají klasickým lodičkám. Takže 100% nedoporučujeme nosit k balerínkám ponožky. To je opravdu nevhodné a velmi nehezké. Tedy, jestli balerínky tak jedině na bosou nohu, nebo možná maximálně se silonkami. Možná je vhodné připomenout, že baleríny, díky tomu, že mají hodně nízkou podrážku, velmi zkracují opticky nohy, což není zrovna pro ženy žádoucí, jelikož tyto botky nedělají příliš "hezkou nohu". Ale víme, že je máte ráda, proto Vám můžeme doporučit k balerínkám takové oblečení, které je většinou vesměs dobře nositelné s klasickými lodičkami. Takže spíše nějaké pohodlné a nepříliš nápadné ležérní šaty. Dále pak k balerínám mohou dobře sedět šortky s trikem, nebo topem. Šortky by měly být spíše látkové, než džínové. Ke kalhotám bychom baleríny raději nedoporučovali. Záleží také hodně na tom, zda jsou baleríny buď doslova prosté a "obyčejné", nebo se více rýsují do dámských "hezkých" lodiček. Čím více jsou balerínky dámské, tedy lodičkové, je lepší vzít k nim šaty. A zase naopak, čím více jsou balerínky obyčejné, je lepší k nim vzít šortky. Výběr samotný, však už necháme jen na Vás.
 
Naše odpověd je nyní vyčerpána. Jsme rádi, že jsme Vám mohli pomoci. Věříme, že byla naše odpověď pro Vás užitečná a náš úkol je tímto splněn. Pokud si však nebudete ještě vědět s něčím rady, prosím napište. Tato služba je tu právě proto, aby se některé ženy zbytečně netrápily s oblékáním, když chtějí být hezké. 
 
Módní poradna Andromedassi.cz,
www.andromedassi.czVyplněná data:

Datum: 25.08.2017 13:38
Zadejte text - zeptejte se: (povinné): Ahojte, chcem ist s kamoskami do kina, ale neviem co na seba. urcite chcem ale balerinky.. a len taku otazocku balerinky naboso alebo cierne ponozky klasicke, kedze su cierne
Váš E-mail: (povinné): xxx@xxx.sk
Vaše jméno - křestní. Slouží ke zpětnému oslovení (povinné): xxxxx
Vaše příjmení - slouží ke zpětnému oslovení (nepovinné):  
Nahrajte foto: (soubor) - (nepovinné): zasláno jpg  
Zvolte pouze jednu z možností (povinné): Mé zaslané foto můžete zveřejnit (www.andromedassi.cz)

 

Jakou barvu silonek k malým černým šatům?

Pojem "malé černé" vystihuje černé šaty v délce midi, určené převážně do společnosti. Je to základní módní výbava, kterou by měla mít každá žena ve svém šatníku. Malé černé se toiž užívají ve velkém.  Ve vysoce elegantním pouzdrovém střihu se hodí nejen do zaměstnání, kde poslouží například, jako business dress code, ale unosíte je i k maturitám, do divadla, na plesy, svatby, přednášky, pohřby a různé schůzky. Jejich univerzální a víceúčelový vzhled jim dává široké uplatnění zejména ke mnoha společenským akcím, ale i k všedním dnům

K malým černým (šatům) nejvíce ladí tmavší šedé, nebo spíše černé, ale průhledné silonky.  A to zejména za předpokladu, jedná-li se o akci v podvečerní, večerní či noční době. Je vhodné zdůraznit, že pokud jsou silonky černé, či tmavě šedé, musí být ovšem průhledné-průsvitné. To znamená, že poté prosvítá vaše pokožka. Onu zmíněnou průsvitnost najdete na obalu silonek a to pod zkratkou-názvem DEN. U tohoto názvu DEN najdete také číslo. Toto číslo již určuje samotnou průsvitnost silonek, nebo-li zesílení. A zde platí, že čím vyšší číslo DEN, tím větší zesílení tkaniny a tudíž menší průsvitnost. Průsvitnost silonek také může být de facto nulová. Běžná silonka má 15-20 DEN. Silonky pod hranicí 15-20 DEN jsou hodně průhledné, jemné a nehřejí. Je to tzv. druhá kůže.  Naopak silonky s DEN 100 jsou již neprůhledné, dosti zesílené a zahřívají. Silonky k malým černým mohou být hladké bez vzoru, nebo také se vzorem. Zda se vzorem, nebo ne, to pak záleží na celkovém vzezření šatů a také podle dané situace - akce. K "malým černým" se dají také použít tělové, nebo-li béžové silonky. Je však nutné vybrat správný barevný odstín, který co nejvíce odpovídá barvě naší přirozené pokožce. Tělové silonky více přicházejí v úvahu jde-li o akci konanou za dne, tedy za světla. Je dobré si pamatovat, že i odívání za dne, či naopak za večera, má svá pravidla. Denní oblékání není tak výrazné, jako oblékaní na večer. Toto jednoduché pravidlo se také běžně uplatňuje při líčení. Výjimku potom tvoří pohřby, kdy i za dne oblékáme silonky tmavé.

 Pro srovnání obou těchto barev je dobré také brát v úvahu optický klam. A to, že černé silonky nohy zeštíhlují a působí tak trochu sexy, kdežto silonky tělové barvy mohou nohám propůjčit více objemu, ale více přirozenosti.

Jak si poradit s obuví, tak aby ladila ke všem barevným outfitům a nebyl to zbytečný výdaj z vaší peněženky?

Ten, kdo se věnuje módě a rád se hezky obléká, má také většinou více oblečení ve své skříni. Obzvláště ženy disponují větším počtem kousků oblečení. A to není jen tak, je to účelové. Jde totiž o známé směšování jednotlivých kousků oblečení v jeden celistvý outfit. A protože ženy si málokdy vystačí s jedním outfitem, neboť chtějí více vyniknout, sestavují si hned několik outfitů. Na řadu pak přichází otázka, jaké botky k nim obout? A hlavně, jakou barvu? Není zrovna ideální kupovat ke každému jednotlivému outfitu nové boty. Tím velice trpí peněženka. Řešení přichází v podobě jednoho páru bot v neutrální barvě. Co je neutrální barva? Neutrální barvy se vyznačují takovými barevnými odstíny, které se mohou bezproblémově mísit s ostatními barvami a nijak nenarušují celkový vjem. Jsou to například barvy černá, šedá a barva nude. Poslední zmíněná barva je ve své podstatě barvou béžovou, která má také svoji vlastní paletu odstínů, tak, jako každá jiná barva. Tato barva se přirovnává k barvě lidské kůže, protože, jak již sám název nude naznačuje, jde o přirozený - nahý odstín. Barva nude se může lišit barevnými odstíny od velmi světlé, spíše narůžovělé pokožky (neopálené), přes středně opálenou, až po béžově hnědou (více opálenou pokožku). Tato barva se v poslední době těší velké popularitě a nyní již v mnoha případech nahrazuje klasickou barvu černou.

Barva nude a její odstíny

Mohu si vzít na pohřeb halenku s flitry?

Naše jednoznačná odpověď zní, ne. A to z etického hlediska odívání. Nesmíme si plést pojmy oslava a pohřeb. Flitry na oblečení slouží, jako ozdobný, avšak záměrně pozornost přitahující prvek. A pokud někomu jdeme na pohřeb, nejdeme tam, abychom poutaly pozornost, ale abychom uctily památku zesnulému. Dále je třeba si uvědomit, že flitry jsou zpravidla používány na oblečení, které se nese v duchu slavnostního rázu, tedy, zábavy a veselí. Takže vzít si na pohřeb například halenku, nebo šaty s flitry je naprosto nehodící se a znevažující.

Venku je náledí a sníh. Vadí kozačky na vyšším podpatku?

Vadí. A vadit bude zejména těm, co je obují. A to hlavně proto, že za nedobrého počasí v zimě, není radno podceňovat sníh a led. Sníh se na obuv lepí a poté postupně polevuje, čímž si můžeme zadělat na nehezký malér v podobě rychlého pádu k zemi. Je- li sníh a navíc led, patří na nohy taková obuv, která nás nenechá na zem spadnout. Bohužel je stále ještě dost žen v ulicích, které toto podceňují a nosí dokonce podpatky vysoké. Nic proti módě, ale zde je také hranice. Je zajímavé pozorovat tyto ženy, jak se snaží "neupadnout" a směšně balancují, či trapně poskakují v těchto kozačkách . To rozhodně na kráse a eleganci nepřidá. Myslet na své zdraví je v tomto případě prioritní záležitostí.

Jaká obuv přímo hyzdí celkový vzhled se šaty? Crocsy!

Víte, co je Crocs? Crocs, nebo také Crocsy je dámská i pánská obuv. Tato obuv je vyrábena z plastické hmoty a má nahrazovat dřívější takzvané dřeváky. Asi nejznámější Crocsy mají podobu uzavřených pantoflí s většími dírami, které většinou mají nezvyklé, až dětinské barvy. Obuv Crocs si našla hodně příznivců, ale i odpůrců. Je to jistě pohodlná obuv, ale ve výše zmiňované podobě, přímo nehezká. Dobře se tato obuv ujme například doma na zahradě, kde opravdu dobře poslouží. Ovšem nosit ji běžně na veřejnosti, není zrovna nejlepší řešení. A nejhorším možným scénářem, kdy tyto boty udělají doslova na vzhledu vyloženou paseku, je použít tuto obuv k šatům. Tato obuv je svým vzhledem tak odlišná od běžné klasické obuvi, že je přímo nemožné ji přehlédnout. Aby ne, když její tvar silně připomíná robustnější pánské domácí pantofle. A šaty jsou tak něžné, ženské a romantické. Tato kombinace opravdu nejde dohromady. To už i tenisky, které rovněž k šatům nedoporučujeme, vycházejí vítězněji, než obuv Crocs. Kombinace šaty a Crocsy je prostě bláznivá. Zaručeně je to anti-ženská kombinace. A úplně střelená kombince? Modré Crocsy ( na obrázku dole) a k nim hezké růžové šaty z tylu! Nemožné? Bohužel. Také toto je vidět v našich ulicích.

Crocs a šaty

Je možné nosit ke kabátku sportovní tenisky?

Možné to je, ale ne všichni se na tuto kombinaci budou koukat kladně. Spíše to možné není, protože jedním slovem, je to hrozné. Ke kabátku, ať je jakýkoliv, vždy patří běžná dámská obuv. To jest obuv taková, která hlavně nemá žádné tkaničky. Je zoufalé vidět toto v ulicích. A platí to zejména pro mladé slečny. A co je absolutním vrcholem nevkusu? Vidět mladou (něco mezi lety 16-18let), jinak velmi upravenou, nalíčenou, hezkou dívčinu, oblečenou do elegantního černého kabátku, filalové šály, legín a  - teď pozor do pruhovaných Adidasek s tkaničkou! To je opravdu rekordní faux pas! Je třeba si uvědomut, že tenisky Adidas jsou sportovní obuv a kabátek je kabátek a ne bunda! Je to škoda. Dívčina zřejmě neví vůbec nic o stylu oblékání. A je to škoda, musí být akorát všem pro smích.

Co si myslíte o kombinaci šaty a tenisky? Často se tato kombinace propaguje a ženy se podle ní oblékají. Je to dobře?

Jak bylo již na tomto webu několikrát zmíněno, šaty jsou nejvýraznějším kouskem dámského oblečení. Představují nejvíce žensky laděný oděv, který dělá ženu ženou. Právě ony šaty, mohou nosit pouze dámy, nikoliv pánové. Pokud chce žena dát na odiv sílu své ženské magie a uvědomit o tom ostatní, sáhne po kousku, kterému se říká dámské šaty. Aby tato výzva byla završena, je zapotřebí šaty pozvednout nějakým vhodným doplňkem a tím je dámská obuv. Podotýkáme, že slovem dámská je rozuměna obuv pařičných dámských tvarů i materiálu. To je obuv taková, kterou nemůže nosit muž, ale jen žena. Jsou to tedy lodičky na nízkém, mírném, až vysokém podpatku, na klínku, nebo obuv s otevřenou špičkou, která ovšem nesmí vypadat, jako pánská pantofle. V zimě to mohou být dámské kozačky různých délek. Jestliže se tato rovnováha nenese v pozici dámské + dámské, naruší to nejen optický vzhled, ale i samotný princip odívání, který stále rozlišuje oděvy na dámské a pánské. A toto platí zejména pro obuv sportovní. Sportovní obuv je určena na sport a je pro tyto účely náležitě vyrobená. A to nejen tvarem, ale i vzhledem. Není zrovna rozumné, oblékat pěkné, doslova ženské šatičky a na nohy obout tenisky s tkaničkou. Není to vůbec hezké. A není to vkusné. To, že se to dosti nyní propaguje, ještě neznamená, že to všichni musí nosit. Každá žena, co má trochu nad věcí nadhled a umí prokouknout trhliny nevkusu, uzná, že kombinace šaty a tenisky prostě k sobě nejdou a nikdy (v této podobě) nepůjdou. Je naprosto vrcholně nevkusné na společenskou událost vyrazit ve společenských šatech a v keckách. A to i přesto, že tuto kombinaci využívají jisté celebrity, zachycené na konkrétních společenských akcích. Ovšem oblékání má stále jasná pravidla a proto tuto opravdu "divnou" kombinaci těžko uvidíte například na členech královské rodiny a významných osobnostech, které zpravidla dodržují kodex oblékání. Jedinou výjimku kombinace šaty a tenisky, mohou tvořit šaty, které jsou střihem i materiálem spíše sportovnější-ležérnější. Ale to je opravdu jedna výjimka a ani ta se nesmí v žádném případě podcenit.

 • Hodně se rozmyslete, zda kombinace šaty a tenisky je rozumná volba

 • Přemýšlejte: když se chcete cítit pohodlně (v teniskách), tak si neoblékejte vesměs nepohodlné a hlavně nepraktické šaty

 • Chcete-li být skutečnou ženou, noste šaty spolu s klasickou dámskou obuví, nikoliv s teniskami

Od našich čtenářek: Ráda nosím barevné kalhoty (vínové, zelené, námořnicky modré) a mám k nim středně šedou koženou bundu. Můžete mi poradit, v jaké další neutrální barvě pořídit kabelku, aby se dala vzít ke všem výše zmíněným barvám? Černou ani bílou nechci. Doma mám bílé i světle šedé tenisky. Děkuji!

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš dotaz.
 
Píšete, že ráda nosíte barevné kalhoty a to v barvě vínová, námořnicky modrá a zelená. K tomu máte středně šedou koženou bundu a světle šedé, nebo bílé tenisky. Jakou barvu kabelky? Naše jednoznačná odpověď zní. Je to barva nude, nebo-li barva tělová. Tato barva je značně neutrální a to ihned po barvě šedé. Značí barvu pokožky, to znamená, že může disponovat více barevnými odstíny, tak jako každá běžná barva. Zpravidla se však ujímají nejvíce tři základní odstíny. A to od hodně světlé pokožky až po středně opálenou pokožku.Móda Andromedassi.cz Míníme, že touto kombinací nic nezkazíte, naopak. Kabelka i jednotlivé kousky se nebudou vzájemně nelichotivě mísit, ale budou spolu ladit. Navíc, jednotlivé kousky budou dobře viditelné a vzájemně odlišené.
Dále to může být barva světle šedá, nebo přírodní bílá. Tyto barvy, dle našeho názoru, nejsou tak vhodné. Mohou se totiž nedobře ladit k šedé bundě, kde barvy mohou navzájem splynout a vlastně tím zanikat. Nicméně, je to také z dalších, opravdu mála možností. 
 
 
Kabelky v barvě nude pro Vaši inspiraci:
 
Mějte hezký zbytek dne a budete-li s naší odpovědí spokojená, bude naší ctí, když nás doporučíte svým přátelům a známým.
S pozdravem,
redakce Andromedassi.cz,
www.andromedassi.cz
 
 
 

Jak schovat v sukni větší břicho?

Dámská sukně je neocenitelný kousek v šatníku, avšak ne vždy pro každého dobře nositelný. Zvláště v těch případech, kdy postavu "zdobí" větší břicho. Co s tím? Břicho v sukni se dá celkem dobře schovat například volnější halenkou, nebo topem, který má zejména v dolní části rozšířený střih. Také je možné nežádoucí břicho zakrýt například rozepnutým blejzrem, kardiganem, sáčkem atd. Pozornost si ovšem zasluhuje opravdu větší břicho. V tomto případě je nutné dávat pozor na to, aby nebylo oblečení zastrkáváno dovnitř (halenky, topy, trička, košile). To si mohou dovolit opravdu jen ty, které mají úzký, nebo-li štíhlý pas. A to doslova. Sukně je na tento způsob nošení víceméně šitá, proto velmi dobře padne těm, které mají štíhlý pas. V opačném případě je to spíše nevkusné a to hlavně pokud nejsou žádné známky toho, že je břicho patřičně zakrýváno. Je to zejména proto, že větší břicho v sukni je viditelné nejen z pohledu zpředu, ale zvláště z boku. Větší břicho se tímto navíc zvýrazní a je takříkajíc nepřehlédnutelné. A to není vůbec hezké.

Mohu na jaře k legínám nosit tenisky (obuv s tkaničkou)?

Ano, ale jen za předpokladu, že jste aktuálně sportovně oblečená. Máte -li na sobě tričko a legíny popřípadě sportovní mikinu a současně běháte, je vše v pořádku. Jestliže si však vezmete například nějaký top, nebo tuniku, legíny a završíte teniskami, tak to už v pořádku není.

 •  A mějte na paměti, že kombinace tričko, legíny a tenisky jsou sice velice pohodlné, ale ne příliš vhodné na běžné denní nošení. Tato varinta se uplatňuje, jak již bylo zmíněno výše, hlavně při sportovním vyžití, na výletech apd. Žena má být především už pohledu ženou.

Kožená bunda jen do pasu a dlouhý svetr ke kolenům. Jde to k sobě?

Upřímně řečeno nejde. Je to známka nevkusu. Když někoho takového uvidíte, přiláká vás pouze pozornost právě onoho nevkusu. Nejhorší vůbec možnou kombinací je dlouhý svetr až ke kolenům, který je obyčejného rovného střihu a zapnutý kraťoučký "křivák". Takovéto mixování už z dálky vysílá lacinou tvrdost a lajdáctví, což se k ženě opravdu moc nehodí. Trochu jinak a možná o něco lépe, může tato kombinace vyhlížet ve spojitosti asymetrického, tedy "cípatého" kardiganu úměrné délky. Také se běžně užívá svetr rovného střihu a krátké kožené bundy, avšak svetr nikdy nesní být až po kolena, nýbrž zhruba do poloviny stehen. 

Mohu si dovolit nosit bokovky?

Kalhoty bokovky jsou již fenoménem. Mnoho žen jim zcela podlehlo a další je striktně odmítají. Proč takové rozdíly? Protože, jak už samotný název "bokovky" napovídá, jde o střih kalhot, které mají délku pasu střiženou někdy i velmi nízko nad samotný pás, než kalhoty klasické a tím tedy mnohem více zvýrazňují boky, ale také i pozadí. Zvýrazňují tvar našch boků, šířku boků, objemnost a tvar pozadí, v neposlední řadě i tvar boků i pozadí upravují. Takže, bokovky s velmi nízkým střihem pasu, rozhodně nesluší těm ženám, které mají široké boky a větší pozadí. Je to známý tvar postavy hrušky. Můžete si všimnout, že pohled ze předu s touto postavou není v těchto kalhotech nějak drastický. Ale pohled na zadnici v těchto kalhotech není opravdu hezký. Zadnice je neforemná, v některých případech, až nepřirozeně hranatá, velká a očividně zkrácená. Navíc, jako kdyby byly kalhoty z tohoto zadního pohledu malé, sražené, nepadnoucí a neforemné. Zvláště pak kapsy na pozadí mnohdy nesedí, tak jak mají a o to více kalhoty opticky nesedí.

Bokovky s velmi nízkým střihem pasu si mohou dovolit jen ty ženy a dívky, které mají spíše chlapecký styl postavy. Nebo-li takovou postavu, kde není tolik výrazný pas ale, hlavně šíře boků a velký objem pozadí.

Kalhoty bokovky si můžete dovolit nosit, ale musíte umět vybrat sřízlivým zrakem. Bokovky se šijí již jen od mírně zkrácené délky pasu, až po velmi zkrácenou délku pasu. Pomyslný pas můžete tedy mít, jak malý kousek pod pupíkem, nebo také sotva na močovém měchýři. Zde hodně využijete magické zrcadlo. A nezapomňte, pohled ze předu, ale hlavně zezadu hodně napoví.

Náhrada za normální kalhoty? LEGINY! Je to běžné a normální?

Ne. Není to ani běžné, ani normální. Každá žena a dívka, která má alespoň trochu soudnosti a sebekritiky ví, že leginy jsou jen leginy a v žádném případě kalhoty nenahrazují. Leginy jsou elastické, tudíž velmi zvýrazňují nohy a tedy i celou postavu. Leginy okopírují každý detail na naší postavě. Leginy tak dokonale vše okopírují, že je dokonce vidět, jaké máte zrovna kalhotky, respektive, jaké máte spodní prádlo. A ještě lépe, pokud jsou leginy průsvitné. To je radost, se dívat. Obzvláště, pokud si leginy obleče korpulentní dáma a pro velkou provokaci své naivity, oblékne k leginám jen krátké triko (halenku, top, košili, apd.), sahající jen do pasu. Ano, to je skutečně škaredý, až odpuzující pohled. Je to, jako se dívat na téměř odhalenou-nahou ženu, která má očividěně problém s nadváhou. A teď i z té druhé strany mince. Ani hubené postavy nemají vyhráno. Sice to vypadá na pohled o něco lépe, ale, ale... Ale ani ženy se štíhlou postavou by neměly podceňovat průsvitnost legin a také slavné "zářezy" přímo v rozkroku. Z elegantní ženy může totiž rázem být (díky zrádným leginám!), žena lehčích mravů! Z toho vyplývá jediné. Kalhoty jsou kalhoty a leginy jsou leginy. Každé je úplně něco jiného. Leginy jsou ve své postatě jakousi vylepšenou "předělávkou" silonek - punčocháčů. Leginy se prostě musí oblékat s velkou rozvahou a ne je oblékat, jako by o nic nešlo. Tady jde o hodně. Jde o ostudu. Leginy mohou dobře posloužit, ale v žádném případě se nenosí ke všemu, třeba tak, jako běžné kalhoty. Leginy se prostě musí umět oblékat a neméně důležitý je i jejich výběr. A nosit stále jen leginy a nenosit ani jedny kalhoty, je naprosto abnormální, amatérské a vyloženě odfláknuté.

Pastva pro oči, aneb jak strašně nevypadat v leginách:

 

Jak nosit volány?

Volány a volánky na oblečení působí romantickým, ale i nadýchanějším dojmem. Je, proto dobré zvážit jak a jaké kousky k sobě obléct. Víceméně, ve zdejších podmínkách platí, že volánky se spíše hodí pro slavnostnější příležitosti a do společnosti. Takže, hlavně do divadla, na plesy, na oslavy apd.

Volánky je možné nosit i do kanceláře, kde mohou působit velmi elegantně. Zde by se ale, nemělo s volánky moc přehánět. Je vhodné zvolit takové volánky, které nejsou příliš velké a bohaté. U volánků hraje velkou roli objemnost. Jsou-li volánky husté, nebo hodně zakroucené a velké, vytváří nepřehlédnutelnou nadýchanou objemnou vrsvu. Tuto bohatě zdobenou vrstvu je opravdu lepší ponechat pro ty slavnostnější a významnější dny. Volánky v umírněné míře a hustotě dobře poslouží na halence, kterou vezmeme k jednoduché sukni, nejlépe pouzdrové. Tento odzkoušený a mnoha ženami oblíbený styl na sebe váže dokonalou eleganci. Proto se nošení volánků nejvíce uplatní mimo jiné i jako oblečení do kanceláře.

Dají se volánky nosit i na běžné nošení? Ano, ale v zásadě stále platí všeho s mírou a nikdy nenosit dva kusy oblečení s volány, jako jeden celek.

Záznamy: 1 - 29 ze 29

 


Přečtěte si dotazy našich čtenářek (módní poradna)

! Poznámka: E-mailové adresy a pravá celá jména dotazujících jsou z důvodu zásad ochrany soukromí a bezpečnosti vynechána, nebo upravena 

Oznámení: z kapacitně-technických důvodů nebudou další dotazy již zveřejňovány (tato rubrika není systémem samovolně automatizována), nicméně své dotazy do módní poradny Andromedassi.cz můžete zasílat dále bez omezení. Děkujeme za pochopení

Jak se oblékat část 2 (otevřít vše)  

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: xxxxx....
Email: xxx@xxx...
Operátor: Andromedassi.cz

URL: https://www.andromedassi.cz/moda-pro-zeny/moda-nakupy-vyber-kategorie/sukne-kratke-dlouhe/

dobrý den potřebuji poradit jsem rovná přes boky ale mám větší břicho potřebovala bych poradit jakou sukni do divadla at nevypadám usedle je mi 44 let a chci aby mi to slušelo děkuji slečna Martina

Odpověď:

Dobrý večer, děkujeme, že jste se obrátila na módní poradnu Andromedassi.cz.

Sukně do divadla by jednoznačně měla být elegantnějšího střihu a vhodné barvy. Zároveň je však nutné mít na paměti, že zejména celek má působit elegantně a vkusně. Doporučujeme sukni pouzdrového střihu, délky přímo ke kolenům, nebo sukni v délce nad kolena (buď těsně nad, nebo opravdu malý kousek nad kolena). Když je znatelné větší bříško, je zajisté zapotřebí jej patřičně maskovat. Nedoporučujeme proto nechávat u sukně viditelný pas, naopak je lépe ho zakrýt. Jestliže máte bříško větší, avšak ne příliš, může Vám posloužit peplum top. Peplum top zmíněnou část pasu překryje a ve své podstatě těmito peplum volánky"zamaskuje" vypouklé břicho. Rovněž můžete zkusit záměnu a místo peplum topu vyzkoušet peplum sukni. Záleží, jak Vám co bude více sedět, ale předpokládáme, že to bude spíše onen peplum top s pouzdrovou sukní. Je-li vybrána správná velikost a střih, tato kombinace sluší i opravdu objemnějším ženám. Pokud je ale břicho očividně velké, je lépe si obléci svršek (halenku, top...) opravdu volnějšího střihu a pas i břicho tímto svrškem poctivě "schovat".  Z módních barev 2015-2016 do divadla nejvíce doporučujeme barvy: černá, antracitově šedá, bílá, vínově červená, Marsala. Nabízí se také možnost zvolit například vhodné šaty, nebo elegantní kalhotový kostým. 

Peplum kombinace - inspirativní foto:

damske-saty.hledejceny.cz/data/images/1473/img_1473678.jpg

images.asos-media.com/inv/media/1/7/3/0/5090371/image4xxl.jpg

 

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký zbytek dne.

Módní poradna Andromedassi.cz

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: P.V.
Email:
xxx@xxx..

Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/kontakt-andromedassi/


Dobrý den, chci Vás požádat o radu, zda si mohu vzít černé kozačky k černým krajkovým společenským šatům. Šaty jsou nad kolena. Moc děkuji. S pozdravem. P.V.

Odpověď:

Dobrý den,

velmi děkujeme za dotaz, jsme rádi, že Vám můžeme poradit s oblékáním.

Černé kozačky k černým krajkovým společenským šatům si můžete vzít. Kozačky by jednoznačně měly mít elegantní dobře viditelný podpatek. Záleží také, jaké jsou šaty i kozačky délky. Jsou-li šaty mini délky, můžete k nim obout i vyšší kozačky, zejména pak, jsou-li minišaty jednoduššího a postavu kopírujícího střihu. Jsou-li šaty trochu rozevlátější a délky těsně nad kolena, doporučujeme spíše klasické společenské lodičky na podpatku, nebo se ještě naskýtá možnost zkusit kotníkové společenské kozačky elegantního rázu. Samozřejmě, také na vhodném podpatku.

 

Přejeme krásný den a těšíme se na další Vaše dotazy.

Módní poradna Andromedassi.cz

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: alena
Email: xxx@xxx...
Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/
dobrý den, dcera si koupila sexy vínové, uzavřené lodičky s mašličkou na 2.5 cm platformě s podpadky cca 3x3 cm vysoké 12cm. Bohužel jsou jí malé, tak mi je nechala. Myslíte, že se hodí na firemní večírek k černým kalhotům.Nebude to moc odvážné, když je mi 48let?Moc děkuji za radu. Alena

Odpověď:

Pěkný večer, jsme rádi, že Vám opět můžeme zodpovědět Vaši otázku.:)

Dle popisu lodiček se jedná opravdu o nepřehlédnutelné sexy botky. Vínová barva skvěle ladí k černé, takže propojení těchto vínových sexy lodiček s černými kalhotami je super. A teď k tomu věku. To, že je Vám 48 let, ještě neznamená, že si nebudete moci obout krásné a sexy "šmrncovní" lodičky. na večírek:) Navíc, jestli Vy sama o sobě jste vizáží mladšího vzezření a štíhlejší postavy, není třeba o čem nějak moc přemýšlet. Jen je dobré si uvědomit některá úskalí těchto botiček a to především pohodlnost a samotnou chůzi v nich, zejména jedná-li se o večírek. Také je dobré zvážit a vybrat opravdu vkusné oblečení, aby jste v konečném výsledku byla za opravdovou dámu "šťabajznu".

 

Krásný víkend, těšíme se na další skvělé dotazy.

 

 

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: Daniela
Email: xxx@xxx..
Operátor: Andromedassi.cz

URL: https://www.andromedassi.cz/moda-styl/jak-se-obleknout-otazky-a-odpovedi-/


Dobrý den,měla bych dotaz,zda se hodí overal na ples a když není úplně štíhlá a vysoká postava.Děkuji

 

Odpověď:

Dobrý den, 

děkujeme za zajímavý dotaz, který se jistě bude hodit i našim dalším čtenářkám.

Otázka zněla: hodí se overal na ples?

Naše doporučení:

Dámský overal se na ples všeobecně příliš nehodí. Záleží také, do jaké míry je daný ples formální. Pokud se jedná například o ples maturitní, je vhodnější mít dlouhé šaty. Jedná-li se o ples například hasičský, je možné místo šatů zvolit společenský overal. Jde však spíše o krajní řešení. Na ples bezesporu patří šaty. Pokud zvolíte přeci jenom overal, je nezbytně nutné, aby zjevně vykazoval společenské a elegantní prvky. Musí jít o overal do společnosti. Nohavice overalu by měly být volnějšího střihu, nejlépe z rozevlátějšího vzdušného materiálu. Nedoporučujeme overal se slim nohavicemi. (úzké, hlavně na konci). Rovněž v žádném případě nedoporučujeme ležérnější, až sportovně chlapecký střih overalu. Pravdou je, že dámský overal nejlépe vynikne na štíhlé, dobře tvarované postavě. Ovšem dobrou službu overal splní i při plnějších tvarů. Pozor, ne však příliš plnějších tvarů. Výška u overalu nemá až takový význam.

Pro lepší přehled se mrkněte na fotografie společenských overalů, které mohou uspokojivě splnit účel na plese.

Na poslední fotografii je typ dámského overalu, který skutečně není vhodný na ples.

https://coolspotters.com/files/photos/890443/elie-saab-fall-2012-rtw-plunge-neckline-jumpsuit-gallery.jpg

 

https://www.omlazeni.cz/shared_files/uploaded_new/48/486871/3238619_1_bazar.jpg

 

https://www.petrklic.cz/image.php?file=1495953m.jpg&size=mw-cz

 

https://t1.aimg.sk/inzercie/ba_orig_3304791516_oblecenie-a-obuv-overaly-nadherny-cierny-overal.jpg?t=L2ZpdC1pbi81MjB4MzkwL2ZpbHRlcnM6d2F0ZXJtYXJrKGluemVyY2llL2JhemFyLXdhdGVybWFyay5wbmcsLTEsLTEsMCk%3D&h=7h6aCY2UL2jkoOSDdXLuwA&e=2145916800

https://zena-in.cz/media/2012/06/04/overal1.jpg

 

Hezké dny a těšíme se na Vaše další dotazy.

Módní poradna Andromedassi.cz 

www.andromedassi.cz

 

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: Magda
Email: xxx@xxx...
Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/moda-pro-zeny/moda-podzim-zima-2015-2016-trendy-vychytavky/moda-podzim-zima-2015-2016-obuv-a-kabelky/


Mám krásné kožené vysoké zimní kozačky vínové barvy, pěkně vypracované. Dostala jsem se jako dárek. Mají ale výraznou špičku a já nevím, zda neudělám chybu, pokud se je letos v zimě obuji. Prosím o odpověď. Díky Magda

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme, že jste se obrátila s dotazem na módní poradnu Andromedassi.cz. Jsme rádi, že Vám můžeme nyní alespoň trochu poradit.

 

Kozačky vínové barvy jsou skvělou volbou pro tuto zimu. Bohužel, obuv s výraznou špičkou (zejména kozačky) pro období zima 2015/2016, už tak úplně dobrou volbou nejsou. Chcete-li se doslova držet módních trendů, pak obujte kozačky spíše se zakulacenou špičkou. Na módních molech se nejčastěji vyskytovaly kozačky (vyšší) v tomto zakulaceném tvaru. Spíše ojediněle, pak byly k vidění tvary doslova se špičatou "ostrou" špičkou, a to na kotníčkových kozačkách, nebo polobotkách. Tedy, stručněji. Jsou-li Vaše kozačky opravdu ostrého, hodně špičatého tvaru, radíme spíše nyní nenosit.

 

Podívat se na ukázky (foto/obuv) z módních trendů podzim zima 2015/2016 můžete zde:

 

https://www.passionofashion.com/wp-content/uploads/2015/10/fay-fashion-show-milan-fashion-week-fall-winter-2015-2016.jpg

 

https://en.vogue.fr/uploads/images/thumbs/201524/48/mood_tendances_graphique_jpg_5294_jpeg_270.jpeg_north_499x_white.jpg

 

https://highfashionliving.com/wp-content/uploads/2015/08/Etro_fall_winter_2015_2016_collection_Milan_Fashion_Week5.jpg

 

 

https://a401.idata.over-blog.com/1/75/20/03/032/designers-remix-fall-winter-2015-copenhagen-fashion-week-on.jpg

 

https://bestcelebritystyle.com/wp-content/uploads/2015/02/michael-kors-fall-winter-2015-2016-collection-new-york-fashion-week-5.jpg

 

https://afmu.net/wp-content/uploads/2015/05/1-Trendy-pants-Fall-Winter-2015-2016.jpg

 

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vaše další dotazy.

Módní poradna Andromedassi.cz

www.andromedassi.cz

 

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: alena
Email: xxx@xxx
Operátor: Andromedassi.cz
URL: 
https://www.andromedassi.cz/


dobrý den, prosím o radu- nosí se kárované svetříky? Děkuji za odpověď Alena

Odpověď:

Krásný den,

kárované svetříky jsou velmi v módě. Když to lépe upřesníme, všechny kárované, nebo-li kostkované vzory ( např.vzor Gingham, vzor Tartan) jsou nyní skutečně velmi módní. Na módních přehlídkách pro podzim a zimu 2015/2016 se těmito károvanými vzory nešetřilo, tento vzor nevynechala snad žádná módní značka. Další, takový hodně módní a geometricky "trochu" podobný vzor je opravdu kostkovaný, lépe řečeno čtvercový, kde jsou zvýrazněné kontury. Něco, jako plocha na Rubikově kostce a to nejvíce v černobílých, nebo jednobarevných variantách.

Jsme rádi, že Vás móda zajímá a také nás velmi těší, že můžeme odpovídat na Vaše dotazy:)

Budete-li někdy tápat nad otázkami z této oblasti, můžete se na nás kdykoliv obrátit s dotazem.

Přejeme příjemně prožitý den.

S pozdravem,

Redakce Andromedassi.cz

www.andromedassi.cz

 

Dotaz (alias):

Mockrát děkuji za užitečné rady.Alena

Dotaz (alias):

Live chat zpráva

Jméno: xxx...xxx
Email: xxx@xxx
Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/sluzby-zdarma/


Dobrý den, měřím 156 cm, vážím 52 kg, horní část postavy mám útlou a drobnou (úzká ramena, menší prsa) a spodní polovinu těla sportovní (boky, oblý, kulatý zade, vypracovaná stehna), pas mám docela štíhlý. Jaký střih a styl svatebních šatů bystemi doporučili? Mám ráda spíše jednoduché věci. Obřad plánujeme venkovní, takže počítám spíše s botama na nízkém podpadku, nebo úplně bez. Děkuji za odpověď a přeji krásné dny

Odpověď:

Dobrý den,

velmi si ceníme toho, že jste se obrátila na módní poradnu Andromedassi.cz zdarma. Na Váš dotaz se proto snažíme vždy co nejlépe a nejpřesněji objektivně odpovědět. 
 
Vzhledem k Vaší popsané postavě (proporce) doporučujeme svatební šaty spíše krajkové, které svojí strukturou materiálu trochu eliminují nedostatky, především v oblasti dekoltu. Pro úzké ramena a menší prsa je vhodné použít takové svatební šaty, které příliš nezdůrazňují právě onu část dekoltu. Za podstatné určitě považujeme nevybírat šaty s velkým výstřihem a šaty korzetové. Je dobré se zaměřit na svatební šaty s menším, ne-li opravdu malým výstřihem, který navíc z větší části bude zakryt zmíněnou krajkou. Úzká ramena mohou mít i pozitivní vlastnost v tom, že jsou-li dobře stavěná (mají typicky hezký ženský vzhled, který budí dojem půvabu), není na škodu taková hezká ramena odhalit. Stále je však dobré mít na paměti, příliš nedávat na odiv hrudník, jako takový. Vyvarujte se svatebním šatům z hladkého a lesklého materiálu, který ve své podstatě "kopíruje" tělo, zejména prsní část.
 
Co se týče šířky šatů, určitě doporučujeme postupně rozšiřující se střih od pasu dolů. Tento střih je víceméně typický pro většinu svatebních šatů. Možná by bylo také vhodné, vybírat šaty sice s rozšiřujícím střihem, ale ne s takovým, aby byl konec šatů zcela rozšířen, tedy maximálně. A to z důvodu, Vaší trochu menší výšce postavy. Hodně rozšířené šaty mohou (pozor, ale také nemusí), takovou výšku postavy ještě o něco celkově zmenšit. V tomto případě je lépe užít obuv s alespoň malým podpatkem. 
 
Zde se můžete podívat na ukázku svatebních šatů, které by Vám mohly posloužit, jako inspirace. Všímejte si zejména horní části šatů:
 
 
 
 
 
 

Doufáme, že naše odpověď bude pro Vás dostačující a také i zároveň motivující, což je naší opravdovou snahou.

 

Přejeme hezký zbytek dne, ale hlavně předem gratulujeme k tak významnému dni, který bude zahalen samým štěstím a velkou radostí.:)

Pokud budete mít nějaké další dotazy, jsme tu pro Vás.

 

S pozdravem,

módní poradna Andromedassi.cz

www.andromedassi.cz

 

Dotaz chat (alias):

Jméno: xxxxx
Email: xxxxx@xxxxx
Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/moda-pro-zeny/moda-podzim-zima-2015-2016-trendy-vychytavky/moda-podzim-zima-2015-2016-trendy-obleceni/


Dobrý den, prosím o radu, zda jsou in džínová saka. Díky za odpověď.  Jméno:  xxxxx

 

Odpověď:

 

Dobrý den,

velmi si ceníme Vašeho dalšího dotazu a jsme rádi, že Vám můžeme poradit.:)

Ano, džínová saka jsou velmi módní. Sama o sobě džínovina a denim jsou látky, které mají své místo v současných módních trendech. Použitelnost těchto látek není nějak omezená. V módě jsou džínové - denimové sukně, bundy, vesty, kalhoty, a třeba i saka. A to hlavně v barvě modré. Je přitom jedno o jaký odstín barvy jde, zda o světlý, či tmavý.

Do většího popředí se však řadí kousky Patchwork džínoviny, která je sešitá (zmixovaná) z několika barev, nebo i vzorů a tvoří jeden celistvý kus. Jako příklad, můžeme uvést džínovou bundu sešitou z kostek světlého denimu, z kostek tmavého denimu a z kostek zlatého denimu.

Tento konkrétní aktuální módní trend pro podzim-zimu 2015/2016 představila značka Moschino.

 

Podívat se můžete zde:

https://fashionrunnerpoint.com/mfw-moschino-fall-2015

 

Dotaz chat (alias):

Dobrý den, mockrát děkuji za velmi užitečné rady:) S pozdravem jméno: xxxxx...

 

Dotaz (alias):

Dobrý večer,

poradíte mi ohledně tohoto staršího kabátu zn. Zara? 80% vlna, krásně hřeje, je dost těžký, ale jako nový (na fotkách je možná zkresleno zrcadlem:)) Chtěla bych ho nosit, ale přijde mi už dost retro a takový přeplácaný. Také se mi nelíbí spona na pásku, i když nějaký pásek mít asi musím, bez něho to vypadá tak nějak divně, i když možná by se to taky dalo. Takže k dotazům. 

Dá se ještě nosit nebo už je to out?
Jak ho oživit? Doplňky? Co k němu případně nosit za boty /styl, barva/. Děkuji za odpovědi, již několikrát jste mi dobře poradili.
Jméno: xxx.....

 

 

Odpověď:

Dobrý den,

opět si velice vážíme Vašeho dotazu a doufáme, že i tentokrát budou naše rady pro Vás uspokojivé.:)


Dle fotografie kabátku, kterou jste nám zaslala na posouzení, můžeme s jistotou potvrdit, že ho stále můžete nosit i nyní. Je to kabát ve stylu army a tento styl ještě pořád je velmi módní. Je to také tzv. uniformní styl, který byl na špičce módních trendů v 60.letech - 70.letech. Vzhledem k tomu, že se tato móda vrátila ve velké míře zpět na scénu, je tedy tento kabát velmi módní a mezi "out" kousek rozhodně nepatří. Má navíc typické dvouřadé zapínání, módní (tušíme květinový, nebo damaškový vzor? - na fotografii je to hůře rozpoznatelné), elegantní stojáček a slušivé, neméně módní sklady na zadní straně. Další jeho nesmírně kladnou vlastností je složení materiálu (80%vlna), což představuje z velké části skvělý přírodní materiál, který opravdu drží teplo.

Pravdou je, že hranatá (možná trochu laciněji vyhlížející) spona v pase není úplně ideální, ale to není nic tak závažného. Takových kabátků s touto sponou je opravdu hodně, už jen proto, že ve své podstatě plní funkci army detailu a ten by neměl scházet. Rozhodně nedoporučujeme pásek sundat. Obzvláště pak, protože Vaší štíhlé postavě kabát dobře sedí a pásek od kabátu zvýrazní Váš úzký pas, který dodá šmrnc celému vzhledu. Rovněž nedoporučujeme žádné doplňky na oživení, stačí jen obléct "něco ke krku". Nějaký rolák, šátek, nebo šálu, aby krk nebyl moc "holý". Tento typ kabátku se řadí mezi elegantní, či spíše mezi přísně vyhlížející -  uniformní střihy, které, nesou právě hlavní znaky army stylu. Proto, je nanejvýš vhodné nechat kabát tak, jak je, a to bez dalších doplňků.
 

Protože je kabát trochu delší, ale ne až dolů, doporučujeme kozačky minimální délky do poloviny lýtek (kotníkové kozačky), nebo ke kolenům. Měly by být užšího střihu a 100% na dobře vyhlížejícím plném podpatku - ne jehlovém. Určitě vyzkoušejte, jaká délka kozaček je pro Vás lepší. Jde o to, že kabát z velké části nohy zakryje a je tedy nutné je opticky prodloužit, čímž lze dosáhnout optimální výškou kozaček. Dále pak, budou-li kozačky k lýtkům, mohou být okrášlené nějakými ozdobami, které budou společně ladit ke kabátu a to konkrétně ke zlatavým knoflíkům. Prostě řečeno, nějaký takový, vzhledem podobný detail. Ale, není nutný. Barva kozaček by měla být totožná s barvou kabátu, což je zřejmě černá. (není možné přesněji určit jeho barvu, některé fotografie jsou bohužel příliš přesvícené). 

 

Jsme rádi za Vaše dotazy, budete-li mít ještě něco na srdíčku, ptejte se. Rádi Vám pomůžeme.

Přejeme, co nejlépe prožitý den.:)

Módní poradna

www.andromedassi.cz
 

Dotaz (alias):

 

Datum:

23.09.2015 23:21

Zpráva:

Dobrý den,prosím o raduJakou barvu bot mám zvolit ke zlatožlutým plesovým koktejlkám?díky Jarka

E-mail:

xxx@xxx...

Odpověď:

Dobrý den, velmi děkujeme za dotaz.

Váš dotaz se týkal toho, jakou barvu bot zvolit ke zlatožlutým koktejlovým šatům. Naše odpověď jednoznačně zní: zlatou, nebo stříbrnou. Žlutá barva je vesměs barvou výraznou a pokud má i zlatavé vlastnosti, jsou možnosti výběru barev k ní slučitelné, dosti omezené. Zvláště, jedná li-se o společenské šaty, kde je nutné dávat zvýšené opatrnosti, aby nevnikl pověstný "faux pas". Zlatavou barvou bot zajisté nic nezkazíte, ale ani již zmíněnou stříbrnou. Jiné barvy v tomto případě opravdu raději nedoporučujeme.

Těšíme se na Vaše další dotazy a přejeme hezký den.

Módní poradna Andromedassi.cz

 

Dotaz (alias):

Moc díky za radu..Stříbrné krásné botičky mám,tak je tedy využiji hezký den Jarka

 

 

Dotaz (alias):

Live chat

Jméno: xxx
Email: xxx@xxx..
Operátor: Andromedassi.cz
URL: https://www.andromedassi.cz/moda-pro-zeny/moda-jaro-leto-2015-aneb-modni-trendy/

 • prosím o radu s čím kombinovat tmavě vínové, krátké sáčko. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. 

Ke krátkému sáčku lze obléci, jak kalhoty, tak sukni. Ve většině případů se běžně dámské krátké sako užívá ke kalhotám, u sukně je nutné přihlížet na střih sáčka, ale i samotné sukně. Nejvíce se k sáčkům užívají tzv. pouzdrové sukně, které jsou užšího střihu a délky ke kolenům.

Vzhledem k tomu, že tmavě vínová barva u dámského saka působí spíše konzervativněji, je lépe barvy vybírat opatrně. Tedy, z barevných kombinací není moc velký výběr. Nejlépe k tmavě vínové barvě ladí barva černá. Toto barevné spojení více klade na důraz eleganci a jak již bylo zmíněno, konzervativnější styl. Dále je to barva béžová, tělová (Nude), světle šedá a krémová (velmi světlá žlutá). U těchto barevných kombinací je celkový dojem už trochu ležérnější. Na závěr lze říci, že černou a tělovou barvou nic nezkazíte.

Příjemný den a těšíme se na další dotazy.

Módní poradna www.andromedassi.cz

 

Dotaz: (alias)

Moc děkuji za skvělé rady. S pozdravem (jméno, příjmení...)

Dotaz (alias):

Datum:

29.07.2015 08:13

Zadejte text - zeptejte se::

Dobrý den, jdu na svatbu sestřenici a chtěla bych si vzít tento overal, je vhodný? Případně co k němu?

Váš E-mail::

...@...

Vaše přezdívka - alias::

soadforever

Nahrajte foto: (soubor): ... foto.jpg.

 

 

Odpověď:

Dobrý den,

velice si ceníme Vašeho dotazu i zaslané fotografie a doufáme, že naše odpověď bude pro Vás přínosná.

Overaly nyní znamenají velký návrat do módy a společenský overal je opravdu vynikající volbou pro významnější akce.

Společenský overal na Vámi zaslané fotografii je velice slušivý a módní, nicméně, dle našeho názoru je vhodnější spíše na odvázanější společenské akce (párty, koktejlový večírek apd.) Má přiléhavější střih a úzké nohavice, je celkově ležérnější. Abyste byla na svatbě opravdu "šik", bylo by vhodné mít na tuto velmi významnou událost overal elegantního střihu. Měl by to být overal, který má širší nohavice, je ušitý z příjemného splývavého materiálu a který poutá prvky společenského oděvu. Širší splývavé nohavice u kalhot také patří mezi aktuální módní trendy a budou i velmi módní na podzim a zimu 2015-2016.
Naše doporučení: tento overal můžete mít na svatbu, ale zvažte jiné možnosti. Abyste měla lepší přehled o tom, jaký overal by dle našeho názoru byl na svatbu pro Vás lepší, zasíláme Vám doporučené tipy, těchto overalů. Prosíme, berte toto jen, jako inspiraci, nikoliv, jako nutnost. Podotýkáme, že s uvedeným zbožím nemáme nic společného.

 

Zlato-bílý společenský overal (eshop)

Tyrkysový společenský overal (eshop)

 
Budete-li mít ještě nějaké dotazy, napište.
Přejeme hezký den.
Módní poradna www.andromedassi.cz
 
 

Dotaz (alias):

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď, mám ještě možnost si vzít tyto dvoje šaty. Zelené (šifon),béžové s krajkou a zajímavě řešenými zády. Ale ten overal mi z toho přišel nejvhodnější (100% viskoza) Kdybych zvolila tedy nakonec ten, jaké by se k němu hodily doplňky? Mám pouze ty nude botky na podpatku, co jsou vidět i na fotografii, ale není problém dokoupit. Děkuji za názor. Hezký zbytek dne, .......(jméno, příjmení)

 

Odpověď:

Vážená paní.

Velice děkujeme za dodané fotografie, snadněji a lépe se poté orientujeme. 

 

Z uvedených možností, jsou dle našeho názoru nejlepší variantou béžové krajkové šaty. Velice Vám sluší, jsou módní a jsou na tuto akci doslova nejvhodnější. Dobře Vám sedí, vyniká v nich Vaše štíhlá postava a jsou elegantnějšího střihu. I botky, které máte k šatům vyfocené, dobře pospolu ladí. 

Druhé šaty (zelený šifon), jsou také moc hezké, ale hodí se už spíše na ples. Pokud raději chcete volit tyrkysový overal, doporučujeme k němu vyzkoušet botky šedé světlejší barvy (o malinko jiný odstín, než na fotografii). Jako doplněk by se hodil, kratší a jednodušší (méně výrazný) náhrdelník, či řetízek ve formě "kapky" stříbrné barvy. Psaníčko doporučujeme v téže barvě, tedy světlejší šedé. Zvolíte-li botky v nude barvě, pak je lépe tuto barvu vždy zachovat a mít takovéto i psaníčko. V tomto případě, k overalu volíte barvu obuvi poměrně správně.

 

Záleží také, v čem se cítíte Vy sama nejlépe. Jestliže se zúčastníte i svatební hostiny je opravdu lépe myslet i na vlastní pohodlí, což Vám zaručeně poskytne overal.

 

Mnohokrát děkujeme za projevenou důvěru, nesmírně si vážíme Vašich dotazů.

Také přejeme hezký zbytek dne a do budoucna se těšíme na další dotazy. 

www.andromedassi.cz - Redakce

 

 

Dotaz (alias):

5.8 2015 

Krásný slunečný den,

už jednou jste mi radili se šaty nebo overalem na svatbu, ještě mám jednu možnost šatů, které bych si chtěla vzít, ale přemýšlím jaké doplňky v mě dostupné cenové relaci (jsem na mateřské, tak něco levného). Boty zůstávají stejné barvy (šedé). Poradíte mi ještě jednou? Předem moc děkuji za odpověď. Pokud by byly možné odkazy přímo na obchody, kde by doručili do pátku, budu moc vděčná. 
Hezký den a s pozdravem
....(soadforever) ....

 

 

Odpověď:

Dobrý den paní (xxx),

jsme opravdu velmi rádi, že vítáte naše rady v oblasti dámské módy, proto se Vám snažíme vždy co nejlépe a maximálně na Vaše dotazy odpovědět.
 
Světle růžové šatičky, které jste nám zaslala na fotografiích, jsou opravdu Vaší další skvělou volbou. Jestliže, chcete zachovat k těmto šatům botky v šedé barvě, je lépe k nim sladit i psaníčko v téže barvě (zmíněno v předchozí komunikaci). Jako nejvhodnější možný doplněk k těmto šatům, by pro Vás byl náhrdelník, či doplňkový set (náhrdelník+náušnice) ve světle růžové barvě. Šaty jsou zajímavě střižené, ale pořád jednodušší, čímž je můžete trochu vyzdvihnout i trochu (ne však příliš) výraznějším náhrdelníkem. Avšak úplně nejlepší možností je decentnější řetízek stříbrné barvy se světle růžovými kamínky. Zasíláme Vám několik přímých odkazů na e-shopy. Doba dodání je různá, nicméně při tomto výběru byly nejvíce zvažovány parametry, vzhled a cena. Tímto, bylo pro nás také zajímavé zjištění, že světle růžové náhrdelníky jsou dosti žádané a některé z nich jsou již vyprodané.
 
Naše doporučení od nejlepšího k méně lepšímu:
 1. Náhrdelník růžový s kamínky (svatební bižuterie) na: www.allka.cz  - Nejlepší tip!
 2. Náhrdelník s růžovými kamínky 2 na: www.czech-fashion-jewellery.eu
 3. Náhrdelník světle růžový - bohužel vyprodaný (ve dvou odlišných obchodech), poslouží jen, jako inspirace
 4. Květinový růžový náhrdelník na: www.beyou.cz (výraznější, ale jako poslední možnost, ještě přijatelný - spíše letní) - - - Na tento obchod se podívejte pečlivěji, zdá se, že, mají lepší zboží. Nutno však dodat, že výrobky jsou masivnějšího charakteru)
Ještě doplňující oznámení, které Vám více pomůže při výběru vhodného oblečení na svatbu: 
Dbejte také na kvalitu látky. Zvažte především: 1) nemačkavost,  2) vzdušnost a 3) příjemnost materiálu. 
 
Také přejeme nádherný den a co nejlépe prožitou svatební oslavu.
Ps: těšíme se na další dotazy :)

 

Dotaz (alias):

Datum:

31.05.2015 08:20

Zadejte text - zeptejte se::

Dobrý den, mám dotaz jakou baru a typ bot a kabelky zvolit ke krátkým krajkovým šatům barvy petrol. A to pro příležitost svatba v letních měsících. Děkuji Sylva

Váš E-mail::

.....@.....

Vaše přezdívka - alias::

Sylva

Nahrajte foto: (soubor):

 

Odpověď:

Hezký den,

děkujeme za Váš dotaz. Jsme rádi, že Vám můžeme trochu poradit a snad bude pro Vás naše odpověď dostačující. Váš dotaz se týkal toho, jaké boty a kabelku si obléci k petrolejovým krátkým krajkovým šatům na svatbu.
Vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o velmi výjimečnou událost, je třeba postupovat opatrně a s rozvahou. Petrolejová barva se vyznačuje víceméně temném, až šedo-černém odstínem tyrkysové barvy. Šaty jsou krajkové, tudíž na sebe více poutají. Je tedy vhodné zvolit jednodušší doplňky. Ovšem, jedná-li se o svatbu, jako doplněk, klasickou kabelku rozhodně nedoporučujeme. Doporučujeme klasické psaníčko, které je určené pro společenské akce. Kabelka je v tomto případě velmi nevhodná. Dále by se měla respektovat na tuto příležitost i jedna z hlavních zásad společenského odívání. Tou zásadou je, že tyto formální příležitosti určují ženám oblékat (bohužel i v letních měsících) k šatům silonky. A teď k barvám. Jako nejlepší z možných barevných kombinací s touto barvou se nám jeví barva tělová, respektive, tmavě modrá, tmavě zelená, světlejší šedá, matná zlatá a černá. Poslední barva černá je sice vhodná, ale připadá nám příliš tmavá, pro doladění celkového dojmu, zvláště pro tak významnou-veselou společenskou událost. Bylo by dobré všechny tyto zmíněné odstíny tzv. odzkoušet. Požádejte třeba kamarádky, zda nemají obuv, či psaníčko v těchto barvách. Jako obuv, určitě doporučujeme boty na podpatku. Není nutné, aby byl podpatek velký, důležité je, aby tam "ten" podpatek byl alespoň trochu znatelný. Určitě by obuv měla mít tvar do mírné špičky, nikoliv do "kulata". Jaký typ si vyberete, to už záleží na Vás, botky mohou být ve stylu klasických lodiček, nebo s pásky. Obuv, by ale, měla být vzhledově elegantnější, nebo-li společenská. Můžete mít i obuv na platformě, ne však s příliš vysokou platformou. Z těch všech zmíněných barev se nejspíše ujme barva tělová a barva tmavě modrá.
 
Snad, Vám naše rada trochu pomůže. Budete-li mít ještě nějaké dotazy, rádi Vám je zodpovíme.
Přejeme příjemně strávený den.
Redakce-clanky-a-moda-pro-zeny@andromedassi.cz
www.andromedassi.cz
 

Dotaz (alias):

Datum:

31.05.2015 16:30

Zadejte text - zeptejte se::

Dobrý den, prosím je mi 50, plnoštíhlá postava, můžu si dovolit letní puntíkatou sukni - drobný puntík? Jakou barvu bych měla zvolit? /tmavě žlutá?/ děkuji

Váš E-mail::

...@...

Vaše přezdívka - alias::

slunecnice

Nahrajte foto: (soubor):

 

Odpověď:

Dobrý večer vážená paní.

Předem děkujeme za Vaši projevenou důvěru a těší nás, že jste se obrátila na naši módní poradnu Andromedassi.cz. 
 
Váš dotaz se týkal toho, zda si můžete dovolit letní sukni s puntíky, když je Vám 50 let a máte plnoštíhlou postavu.
Dále zmiňujete otázku, jakou barvu, zda tmavě žlutou.
Chceme Vás ujistit, že i ženy s plnoštíhlou postavou mohou nosit letní sukně. A to dokonce i s puntíky a to třeba i s těmi většími. Je však velmi vhodné, při plnoštíhlé postavě a zejména je-li opravdu viditelné větší bříško, aby tato problémová partie byla spíše rafinovaně zakrytá. Tedy, doporučujeme, aby horní díl (např.halenka apd.) tuto komplikovanou část šikovně zakryl. K tomu je důležitá délka (halenky), měla by být tak po boky a hlavně nezastrkávat halenku dovnitř. Pokud se u této postavy zastrká halenka dovnitř, zvýrazní se tak pas, který, upřímně řečeno, není zrovna oku lahodící. Navíc, zastrkaná halenka (top, tričko, tunika...) u této postavy velmi zvýrazní i objem bříška, což nepůsobí vůbec hezkým dojmem. Dále se ptáte, jakou barvu sukně, míníme, že právě kvůli Vašemu věku. Barev se nemusíte bát, můžete vybírat ještě opravdu ze široké škály. Jen je dobré mít na paměti, že příliš výrazné barvy, jako např.sytě oranžová, neonové barvy a barvy "bijící do očí" ( zejména výrazná růžová) se právě kvůli věku, pro Vás už opravdu nehodí.
Tyto barvy jsou tzv.mladistvé a vyznačují se tím, že jsou "velmi svěží, energické, veselé". Ptala jste se na tmavě žlutou barvu, což je ve své podstatě barva okrová. Zcela určitě můžete tuto barvu na oblečení nosit. Tato barva není barvou, za kterou byste se musela stydět. Právě naopak, tato barva patří k létu. Jen pečlivě zvažujte správné kombinování barevných oděvů mezi s sebou. Jednotlivé barvy oblečení je dobré "sladit" v jednotný, vkusný a líbivý celek.

Snad Vám naše rada pomůže. Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, rádi se jim budeme věnovat.
Hezký zbytek dne.
Redakce-clanky-a-moda-pro-zeny@andromedassi.cz
www.andromedassi.cz
 
 

Poznámka: E-mailové adresy a pravá jména dotazujících z důvodu zásad ochrany soukromí a bezpečnosti nezveřejňujeme

Odpověď:

Příjemný večer, paní xxx

Je nám líto, ale uvedené minišaty (s kaleidoskopickým vzorem) prezentované na našich stránkách www.andromedassi.cz, již nejsou v prodeji. Šaty prodával e-shop Oblečení pro Tebe (www.in-obleceni.cz) a již nejsou v nabídce. Tímto, se Vám chceme omluvit za nedopatření, náš web po technické stránce nefunguje, tak jako e-shop. Tedy, je možné, že některé prezentované oblečení už není v prodeji.

 

Ale, protože Vám chceme pomoci, nedalo nám to a trochu jsme po těchto (kaleidoskopických) minišatičkách pátrali. Je ovšem pravda, že na území ČR a SR tyto šaty nejsou vůbec k sehnání. Jediný přístup k těmto šatům jsme nalezli na italském e-shopu, kde si můžete šaty objednat. Chceme Vás, ale upozornit, že s tímto e-shopem nemáme absolutně žádné zkušenosti a ani s tímto e-shopem nemáme nic společného. Víme, že o šaty velice stojíte, proto jsme Vám chtěli udělat alespoň trochu radost. Šaty o které moc stojíte, jsou 100% totožné, jako ty na našich stránkách. Takže máte-li odvahu, nebo zkušenosti s on-line nákupy v zahraničí, můžete je mít.

Nabízené šaty najdete přímo na této adrese: www.lorcastyle.it/prodotto/mini-abito-cocktail-fantasia-multicolore

Pokud se budete chtít ještě na něco zeptat, rádi Vám vyhovíme.

 

Mnoho štěstí a hezký zbytek večera.

Prodejní partner e-shopu Oblečení pro Tebe.

redakce-clanky-a-moda-pro-zeny@andromedassi.cz

 

Dotaz-Re (alias):

Dobrý den, 
opravdu velice děkuji a vážím si Vaší vyčerpávající a ochotné odpovědi. 
Bohužel, ale šaty z té stránky objednat nejdou, dají se objednat pouze na území Itálie! :-( 
Kontaktovala jsem i eshop in-oblečení.cz a bohužel i oni meli pro mne zápornou odpověď, prý už skladem nebudou..Mám holt smůlu, vždy se zamiluji špatně..:-( 
Každopádně Vám děkuji a přeji hezký den.

 

Dotaz (alias):

Datum:

21.04.2015 08:06

Zadejte text - zeptejte se::

Dobry den,potrebovala by som poradit.Idem na oslavu narodenin mam cierny overal a k tomu zlate boty a zlatu kabelku,ale neviem akej farby zvolit sako.dakujem za radu.prajem pekny den

Váš E-mail::

 

Vaše přezdívka - alias::

kika

Nahrajte foto: (soubor):

Odpověď:

Naše odpověď:

Děkujeme za Vaši projevenou důvěru, jsme rádi, že Vám můžeme trochu poradit. Z technických důvodů Vám odpovídáme na této stránce o něco později, neboť není možné Vás kontaktovat.

A teď k Vaší otázce:)Vzhledem k tomu, že jste zvolila k černému overalu zlaté boty a zlatou kabelku, což je skvělá kombinace, nicméně zlatá barva je výraznější i trochu výstřednější, je třeba k této barvě volit ostatní barvy opatrně. Nejlépe se nám proto jeví sáhnout po saku také v černé barvě, které ale bude mít luxusnější vzhled. Například klopy saka budou zvýrazněné lesklou černou barvou, nebo sako bude mít elegantní, ale velmi decentní zlaté části (např.zlaté lemování apd.) Každopádně, sako by mělo budit honosnější, tedy luxusnější vzhled. V tomto případě opravdu raději zůstaňte při klasické černé a jinou barvu nedoporučujeme.:)

 

Dotaz (alias):

Datum:

01.03.2015 16:26

Zadejte text - zeptejte se::

Dobrý den,potrebovala bych poradit. Uz nekolik let bych v lete chtela nosit saty. Jenze si nevim rady jaky koupit,protoze bych potrebovala schovat vetsi brisko. Predem dekuji za odpoved a preji hezky den

 

 

Vaše přezdívka - alias::

Veronika

Nahrajte foto: (soubor):

Odpověď:

1.3 2015 21:02

Dobrý večer, děkujeme, že jste se obrátila na poradnu Andromedassi.cz.

Větší bříško trápí nemálo žen, ale existují triky, jak ho trochu schovat. I ve Vašem případě, kdy chcete nosit šaty, ale právě kvůli většímu bříšku máte obavy šaty nosit.
 
Ničeho se nebojte. Naučte se správně odhadnout situaci. Nikdo nemá postavu dokonalou, možná jen opravdu modelky. Řekněte si: Příliš hubená postava - to není to pravé, příliš silná postava - to také není to pravé. Střed je vždy nejlepší vzor. Proto se držte tohoto středního vzoru - známé, zlaté střední cesty. Není dobré větší bříško na svém těle přehlížet, ale také není dobré držet se po vzoru modelek, když víme, že na postavu modelky opravdu nemáme. Smutné by bylo nevzít si kvůli tomu šatičky. Co tedy radíme? Pokud je znatelné větší břicho, je nejlépe vybírat tzv. rozevlátější šaty. A to hlavně střih. Ten by měl být ve tvaru A, tedy střih áčkový. Ten je velmi důležitý, neboť právě ten dosti zakryje zmíněné partie. Díky tomu, že se áčkový střih vlastně postupně rozšiřuje, nedává šanci tolik kopírovat postavu. Délka šatů by v tomto případě měla být minimálně ke kolenům, nejlépe délka maxi (ke kotníkům). Je vhodné, když šaty jsou šité z řaseného, nebo mačkaného materiálu. K zakrytí mohou také pomoci tzv. sklady na šatech. Doporučujeme nevýrazné vzory, spíše takové neutrální, které tak "nebijí" do očí. Mohou to být úzké proužky, ale nikdy ne vodorovné. Nedoporučujeme ani příliš barevně kontrastní motivy. Vhodné jsou jemné a decentní motivy. I barvy by měly být v tomto případě spíše nevýrazné a neutrální. To se vztahuje hlavně na šaty letní. Nabídka letních šatů je vždy širší a pestřejší. Jestliže, by to měly být šaty na společenskou událost, jsou vhodnější šaty temnějších barev a délky po kotníky. A opět, jen s decentními flitry. Není také vhodné výrazně oplývat volánky. Na léto také můžeme doporučit kalhotové rozevlátější (áčkové) sukně, délky ke kotníkům a nejlépe z nějakého mačkaného materiálu. Kalhotové sukně, jsou takové sukně, které jsou šité, jako kalhoty, avšak vytváří dojem rozevláté sukně. K tomu nějakou jednodušší, volnější halenku po boky a nechat ji volně přes (nezastrkávat). Kalhotové sukně jsou znovu v módě a tak jsou větší možnosti, jak si užít svobodného pohybu v létě.
 
Snad Vám tento souhrn alespoň trochu pomohl v rozhodování a když budete mít ještě nějaké dotazy, zeptejte se.
Přejeme hezký zbytek dne.
 
Redakce Články a móda pro ženy

 

Dotaz (alias):

Datum:

17.02.2015 21:13

Zadejte text - zeptejte se::

Dobry vecer,chci vam podekovat ohledne vasi rady tykajici se meho dotazu na kosili s volanky bez rukavu. Prave,ze jsem ji vyradila do veci,ktere nenosim a rozhoduji se,zda ji vyradit uplne,jelikoz nemam z ni dobry pocit,necim mi zkratka nesedi. Prsa mam velikosti něco mezi B a C v tom by problem nebyl,ale myslim si,ze bez rukavu to budi celkove laciný dojem. A tak se chci zeptat na koho by se takova kosile mohla hodit?a nebo jak by se dala\nedala stylizovat aby byla pouzitelna?klidne i jinam nez bussines styl. Prikladam foto obdobne kosile,jelikoz tu puvodni nemohu najit,ale tato je ve stejnem duchu akorat ma mene volanku...

Váš E-mail::

 

Vaše přezdívka - alias::

ladyesss

 

17.2 2015 23:21

Děkujeme za fotografii. I z této "podobné" košile lze usoudit, že tyto volánky nejsou pro business styl příliš vhodné. Košile a halenky s těmito typy volánků, zaujímají místo spíše pro společensky odlehčené události (divadlo, koncert, focení, oslava, apd.) Navíc, je-li bez rukávů, působí trochu ležernějším dojmem a to na prezentaci business stylu není to pravé ořechové. Zajdeme-li více do detailů, košile tohoto vzhledu opravdu něčím nevyniká a skutečně působí dosti laciným dojmem. Její využití připadá na akce, již zmíněné výše.

Redakce Články a móda pro ženy  

 
 

Dotaz (alias):

Datum:

16.02.2015 23:12

Zadejte text - zeptejte se::

Dobry vecer, chtela bych se zeptat na vase tipy ohledne jednoho zajimaveho kousku z meho satniku- je to kosile bilo-cerne barvy,ale je bez rukavu. Dalsi specifikum je to,ze hojne oplyva docela silnou vrstvou volánku,ktera se táhne od výstrihu typu V az dolu...proste podel celeho zapínani kosile. Premyslela jsem,_ze bych tento kousek mohla vyuzit jako bussines styl,kdy doplnim kosily sakem,cernou jednoduchou sukni a telovymi silonkami. Nevim,zda se to ke me bude hodit,jsem stihle postavy a vysky 172 cm a rada zduraznuji prsa,ale prijde mi,ze temi volanky to je az prilis vyrazne a hlavne nevim,jak si poradit s tim,ze je ta kosile bez rukavu...pusobi to divnym dojmem...pro nazornost to mohu i vyfotit,aby ostatni videli o co se presne jedna...

Váš E-mail::

 

Vaše přezdívka - alias::

ladyesss

Odpověď:

17.2 2015 9:47

Dobrý den, děkujeme, že jste se obrátila na naší poradnu on-line. Fotografii posílat nemusíte, nicméně vždy je vítána kvůli lepšímu hodnocení. Pokud budete chtít, můžete ji dodatečně zaslat v opětovném odeslání formuláře. Co se týče Vámi popsané košile: košile nemá žádný rukáv. To opravdu nemusí působit nejlépe. Zvláště, jako business styl. Celkově by uvedená sestava mohla být vcelku přijatelná, ale jen když nesundáte sako. Což je velmi nepohodlné a nepraktické. Dlouhý rukáv, nebo i krátký v kombinaci s volánky je takřka nezbytný. S volánky také moc nepřehánět. Jestliže je volánek poměrně bohatý, pro business styl se také příliš nehodí. Zde také záleží na objemu hrudníku, větší prsa a větší vrstva volánků také nejde moc dohromady. Máte pravdu, že je to příliš výrazné. Doporučujeme tedy, tuto košili raději v tomto případě vynechat. Náš tip je raději zvolit k této sestavě klasickou dámskou košili s dlouhým rukávem, halenku s dlouhým, nebo krátkým rukávem, pořípadě tričko, či elegantní top. Bylo by vhodné zkusit i jiné barevné kombinace košile (halenky...), v tomto případě však spíše jednobarevné, nebo s opravdu jemným a decentním vzorem. 

S pozdravem,

redakce Články a móda pro ženy

 

Logo Andromedassi.cz