Barva roku 2016 Pantone: něžná růžová a uklidňující modrá

Společnost Pantone každým rokem vyhlašuje vítěznou barvu roku. Barva, která získává titul barva roku je předmětem zájmu mnoha výrobních odvětví, ale i široké veřejnosti. V minulém roce, kdy byla vyhlášena barvou roku 2015 Marsala, přišel čas oznámit vítěznou barvu roku 2016. Společnost Pantone nyní velmi překvapila, neboť titul barva roku 2016 získaly poprvé hned dvě barvy.

Titul barva roku 2016 získaly barvy něžná růžová a uklidňující modrá.

Barva roku 2016 Rose Quartz a móda

    Využití pudrově růžové IN barvy roku 2016 má mnoho podob. Nejvíce ji užijí ženy a to zřejmě v dámské a bytové módě. 

Barva roku 2016 Serenity a móda

Ani modrá, uklidňující barva roku 2016, nebude mít o využití nouze. Barva se ujme především v dámské módě, bytovém designu, nebo kosmetice. Obě barvy roku 2016 mají vícestranné užití. Chce to jen trochu představivosti a dobré nápady se jen pohrnou.

Růžový křemen & Modré nebe

Barvou roku 2016 je tedy růžová a modrá. Tyto dvě barvy tvoří jakýsi barevný a velmi vkusně sladěný duet. První barva roku 2016 s názvem Rose Quartz 13-1520 Pantone je pojmenovaná po minerálu růžový křemen. Nebo-li, jinak více známému růženínu. Tento minerál je něžné růžové barvy, místy mléčné, až prosvítající. Růžový křemen je užíván zejména pro dekorativní a ozdobné účely. Vyrábí se z něj například ozdobné šperky. Růženín je dle esoterických oborů kámen, z kterého je možné čerpat hned několik energií. Mezi ty nejhlavnější patří něha, láska, přátelství a porozumění. Tato barva roku 2016 oplývá tedy těmito krásnými vlastnostmi.

Druhá barva roku 2016 s názvem Serenity 15-3919 Pantone je z anglického jazyka přeloženo na slovoBarvy roku 2016: Rose Quartz a Serenity klid, pokoj a vyrovnanost. Tato modrá barva je také něžného světlejšího odstínu. Dala by se nejlépe charakterizovat, jako uklidňující modrá. A to převážně pro typický druh barevného odstínu, který zaujímá své místa především v přírodě. Jde o nebesa a vodu. Jak vidno, i tato barva oplývá vskutku příjemnými vlastnostmi.

 

Symbolizují lásku, něžnost, harmonii a pokojný klid

Obě vítězné barvy roku 2016 mají společné nejen příjemné a snadné použití, ale jejichBarva roku 2016: rovnost a harmonie vzájemným propojením také vzniká stav vyrovnanosti a vyjímečné harmonie. Už také proto, že muži mají rádi modrou, kdežto ženy růžovou. A protože se jedná o jemné a příjemné, vesměs pastelové odstíny, mohou naopak ženy najít zalíbení v modré a muži zase v růžové. Vítězné barvy na rok 2016 byly vybrány také proto, že mají odklánět z dnešního uspěchaného života stres, starosti, uspěchanost a nervozitu. Je více než zřejmé, že jak růžová barva Rose Quartz 13-1520, tak modrá Serenity 15-3919 působí příznivě na duševní pohodu. Jak již bylo zmíněno, jsou to prospěšné barvy, které mají svůj barevný základ daný přírodou. Růžová barva Rose Quartz znamená, pokojně se dívat do barevné červánkové palety vycházejícího, nebo zapadajícího slunce. Nebo, také zadívat se na plochu tohoto kamene a na jeho blýštivé odlesky. Modrá Serenity znamená zadívat se do nekonečného nebe, zahledět se do ocenů, moří, řek a potoků.

 

Využití takřka všude, nejvíce v módě

Vítězné barvy roku 2016 něžná růžová a uklidňující modrá, najdou využití téměř všude. Necháte-li se inspirovat barvami roku 2016, můžete si vlasy z části přebarvit na růžové a z části na modré. Inspirujete-li se barvami na rok 2016, můžete mít dokonale sladěný interiér, který bude na všechny působit decentně a čistě. Inspirací také mohou pro vás být například ručníky a osušky v těchto barvách. Mohou to být také obory, jako je kosmetika. Může to být rtěnka, pudr, oční stíny. Může to býtBarva roku 2016 Rose Quartz 13-1520 Pantone kabelka, pro pány zase třeba barva košile mobilu, nebo barva auta, či motorky. Může to být cokoliv, co se vám líbí v barvě něžné růžové  Rose Quartz, nebo v barvě uklidňující modré Serenity. Tyto barvy také dobře vynikají s použitím lesku, nebo se třpytivými odlesky, zajímavé jsou v matné podobě. Jejich prolínání s ostatními barvami nabízí mnoho variant. Nejlepší kombinace s barvami roku 2016 podle společnosti Pantone jasně dokazují jejich vícestrannou použitelnost. Je však 100% jisté, že tyto dvě barvy roku 2016 ovlivní zejména módu, převážně dámskou. Ženy prostě vyhlášení barvy roku berou vážně a tuto událost milují. V minulém období, kdy panovala barva Marsala, vzbudila tato barva nebývalý zájem jak v dámské módě, tak v barvení vlasů. Nyní, nově vybrané barvy jsou opravdu příjemné, zajisté nebude žádné nouze je ladit s barvami ostatními. Že už teď přemýšlíte nad módními outfity? Pak vězte, že děláte správnou věc. Tyto dvě barvy totiž patří podle společnostiBarva roku 2016 Serenity 15-3919 Pantone Pantone i mezi šestnáct trendy módních barev určené pro období jaro/léto 2016. Už nyní, se tak můžete připravit například na nádhrné šaty, topy, nebo kabátky v těchto barvách roku 2016. Jsou to zaručeně barvy, které k jaru a létu vyloženě patří a je proto velká škoda je nějakým způsobem neuplatnit. Jaro a léto nás také stále hýčká svou něžností, láskou a pokojnou pohodou. Pravdou však je, že i přesto jsme ve velkém nešťastní, neklidní, jsme nevyrovnaní, nepřátelští a barvy něžná růžová 2016 a uklidňující modrá 2016 nám mohou toto vše do značné míry ulehčit. 

 
ikonka S-rank