Koupel ve vaně po partnerovi - špína, pot, bakterie

Špína, pot a bakterie jsou na našem těle.

Ilustrační foto: použito se souhlasem wandee007 a www.freedigitalphotos.net/

Všude, kde je potřeba se musí dbát na hygienu. Hygiena vždy byla a bude pro náš svět důležitá. A velice významná je i hygiena našeho těla. Jenže není hygiena, jako správná hygiena. I zde se mají dodržovat jisté zásady.

Lidské tělo je během dne vystaveno přímým vlivům, mezi které patří zejména prostředí v kterém se pohybujeme a energie, kterou ze sebe vynaložíme. Po náročném dni, který je v dnešním světě často hektický a uspěchaný, ať už jsme v práci nebo doma a především v letním období, máme potřebu své tělo očistit, nebo-li zbavit nečistot. Proto, se chceme umýt. Chceme se cítit zejména čistí, voňaví a svěží. Máme potřebu ze sebe smýt ten pot, který už je mnohdy cítit svou"typickou vůňí", pot, který na naší kůži lepí a také zanechává na našem oblečení skvrny.

Pocení je přirozené. Někdo se potí méně, někdo více.

 Špína, pot a bakterie po náročném dni. Chceme se umýt a být čistí.                                        Koupel ve vaně po partnerovi - špína, pot, bakterie.

imagerymajestic a www.freedigitalphotos.net/

Ilustrační foto: použito se souhlasem

 

 

 

                                                             

Victor Habbick a www.freedigitalphotos.net/

Ilustrační foto: použito se souhlasem

 

A není to jen pot, který chceme dostat ze svého těla, ale také špína a prach. Špína nám vadí, pokud ji vidíme. Když ji nevidíme, nemáme důvod se zneklidňovat. Ale špína, co není vidět, ještě neznamená, že neexistuje. Částečky špinavého prachu jsou všude okolo nás. Jsou v ovzduší. A všechna tato špína je na našem těle. A tak se jdeme s velkým očekáváním kvůli své mizerné čistotě, konečeně umýt. Umýt se, to ano. Ale, jak? Osprchovat se? Ne! To vyjde moc draho! Nemáme na to, aby se každý mohl samostaně mýt! Voda je moc drahá, vždyť se v jedné vodě může vykoupat celá rodina! Jeden, pěkně po druhém. Ta "čistá","voňavá" a "levná" koupel se přeci ještě může použít! Co na tom, že se ve vaně právě vykoupal partner, nebo partnerka?

Také máte divné a nepříjemné pocity se v takovéto koupeli "mýt a osvěžovat"? Bohužel, pak vězte, že tuto metodu "mytí" celkem dost osob upřednostňuje. Koupel ve vaně po partnerovi, nebo partnerce, někomu připadá naprosto normální a někomu se to úplně příčí. Jenomže, toto není zcela určitě dobrý způsob mytí základní hygieny. Zvlášť ne pro ženy. Rozkládající se různé buňky a bakterie ve vaně z potu a špíny po partnerovi, mohou pro citlivější jedince být zdrojem nepříjemností přes kožní problémy až, po vaginální výtoky.

Naproti tomu, sprchování je nejen správné a opravdu čisté mytí, ale také levné.

                                                          Koupel ve vaně po partnerovi není vábná, ani prospěšná. Sprchování je správné a čisté mytí.

                                   Ilustrační foto: použito se souhlasem  marin a www.freedigitalphotos.net/

Samozřejmě je rozdíl v tom, jak dlouho se sprchujeme. Pokud sprchování natáhneme na hodinu, tak to už vyjde opravdu draho. Koupel ve vaně po partnerovi, která je plná špinavé, propocené vody, obohacená částečkami oloupané kůže, není ničím vábná, ani prospěšná. Naopak. Stejné je tomu tak i u zubních kartáčků, ručníků, osušek a třeba i hřebenů. Každý by měl mít své. Bakterie na zubním kartáčku jsou tak známé, proto má každý svůj. Špína a bakterie, co jsou celý den na partnerovi a my se pak ve vaně do nich ponoříme, jsou přinejmenším odpudivou lahůdkou naší osobní hygieny. O mastnotě, ani nemluvě. Pro představu - po vypuštění této "čisté" vody z vany, bez přidaných různých aromatických olejíčků a pěn do koupele (pouze voda a použité mýdlo, či sprchový gel), je velmi zřetelně vidět na povrchu vany "otisk" nebo-li stopa a pozůstatek toho, v čem jsme se právě vykoupali. A Když, se zaměříme například na takové umývání nádobí, také se musí opláchnout v čisté vodě.

Na závěr: Není nutné mít koupel ve vaně po partnerovi, či partnerce. Možná to trochu zní, jako z časů středověku. Je smutné, že v této civilizované době s lepšími možnostmi, než kdysi za našich předků, u někoho ještě převládá takováto osvěta osobní hygieny. Ani koupel sice voňavých bublinek a jen pro nás, není vhodné mytí. Opět špína a mastnota z našeho těla. Je to koupání se ve vlastní špíně.

Anketa

Jaký je Váš názor na koupel ve vaně po partnerovi/partnerce?

Nehygienické a odpudivé (73)
37%

Ze svého okolí znám někoho, kdo toto preferuje (43)
22%

Nevidím v tom nic špatného, nesouhlasím (42)
21%

Zajímavé a překvapující (39)
20%

Celkový počet hlasů: 197

 Anketa: Holit - neholit?