Čeho se ženy nejvíce bojí. Až zestárnou.

Ženy se v životě bojí nejrůznějších věcí. Je toho mnoho, čeho, všeho se ženy bojí. Čeho se však ženy bojí nejvíce, je to, až zestárnou. Ženy se nejvíce bojí zestárnout.

První vrásky, první šediny. 

Stáří si prostě nevybírá a dostihne každého. Ženy nevyjímaje. A to je pro většinu žen přímo absolutní strašák. Zabývají se touto myšlenkou, hned jak spatří první náznaky stárnutí, což může být i kolem třicátého věku, ne-li dříve. První vrásky, první šediny, problémy se zdravím a v neposlední řadě odchod dětí z rodinného domova, to vše jsou příčiny k tomu, že ženy nad svým stářím stále přemýšlejí.

Obavy ze vzhledu ve stáří.

Není divu. Ženy si již od útlého věku dávají záležet na svém vzhledu, celý svůj život pečují o svou krásu a když pak zestárnou, mají pocit, že už se nikomu nelíbí. Je to pro ně frustrující. K tomu se přidávají další a další faktory spojené se stářím, které se stupňují s přibývajícím věkem. Nejenom svého vzhledu se ženy bojí, až zestárnou, ale i budoucí samoty.

Obavy ze samoty ve stáří.

Samota je pro člověka kapitolou sama o sobě. Budoucí samota ve stáří, je kapitolou druhou. Ženy, když zestárnou, žijí s myšlenkou, že už nejsou pro své okolí tak atraktivní a navíc, stáří se podepisuje zejména na zdravotním stavu, takže ubývá i možností, jak pobývat s lidmi. Staří lidé, pak často s nostalgií vzpomínají na své zážitky z mládí, na své kamarády a zůstává v nich pocit, že už je v životě nic nečeká, kromě pomyslné cesty na onen svět. Což podporuje ještě větší strach ze stárnutí.

Obavy ze samotné reality ve stáří.

A protože ženy, mají hlubší sociální cítění a jsou vůbec mnohem citlivější a vnímavější, než muži, mají tedy proto větší obavy z toho, co bude, až zestárnou. Především, v pravém slova smyslu, ony už brzy dopředu předpokládají, že až zestárnou, nebudou hezké, jako dřív a i proto, je třeba muži opustí a ony pak zůstanou samotné.

Zranitelnost žen na slovo stará.

Děsí je tato skutečnost a ví, že se jí některak nevyhnou. Bojí se reality, která je čeká. Bojí se zestárnout. Připomeňme tedy, že není ani etické a ani zdvořilé, ženě dávat jakkoliv najevo, její znatelný přibývající věk. Už také proto, že citlivější ženu to může zamrzet a může se i tím trápit.

 

Anketa

Co Vás napadlo při nalezení prvních šedin?

Je to tady! Stárnu... (67)
33%

Zatím to ještě jde. (46)
23%

Napadlo mě , jak asi budu vypadat za 5 let. (46)
23%

Radši je ani nechci vidět. (43)
21%

Celkový počet hlasů: 202

Protected by Copyscape Online Plagiarism Finder