Přichází podzim a s ním i ponurá nálada.

Skončila se doba dovolených a dětem začala škola. Koupaliště začínají utichat, kde ještě před pár týdny bylo rušno a veselo. Stromy se začínají převlékat do podzimních svršků. Léto je u konce a nastává podzim. Přichází podzim a s ním i ponurá nálada.

Ano, je to tak. Podzim je tady. Kde, kdo by chtěl vrátit zpátky celé jaro a léto. Vše je tak veselé a živé, než je tomu v období podzimu a celé dlouhé zimy. A právě v tom tkví celý problém. Mnoho lidí si uvědomuje končící se etapu léta, automaticky spojovanou s různými aktivitami a radovánkami. Každý dobře ví, že pobyt venku bude ubývat čím dál víc. Zima všechny nažene do zateplených příbytků. A teď je zrovna ta doba, kdy si lidé nejvíce uvědomují, že tento ponurý čas přichází. Navíc teploty klesají extrémně dolů a ráno je už někdy opravdu velmi chladno. A tím, že lidé myslí na konec té dobré etapy, mají potom ponurou náladu. Jsou málo usměvaví, nic je nebaví a mohou se nechat pohltit podzimními depresemi.

Ale, i když podzim přichází, ještě není studená zima. Proto je vhodné toho využít a zahnat tak podzimní chmury. Takové procházky podzimní krajinou jsou jedinečné. Vše hraje krásnými barvami od jasně žluté, zlatavě oranžové, až po sytě červenou. A sluníčka je také ještě dost. Proto je velmi prospěšné v tomto čase chodit často ven, do přírody. Pozorovat padající listí a nechat se hřát od podzimního sluníčka. S ním ještě teplé a hezké počasí nekončí. Ještě bude hodně dní se slunečním svitem a s ním i my, aby nebyla ponurá nálada. Podzim přichází a s ním všechno krásné a vyjímečné, co lze spatřit jen za podzimního času. I podzim umí vykouzlit spokojenou a šťastnou náladu, ale je třeba se mu správně poddat a poté náležitě vychutnat všechny jeho krásy. 

Anketa

Trpíte podzimními depresemi?

Ano (1 438)
95%

Ne (43)
3%

Trochu (38)
3%

Celkový počet hlasů: 1519

Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection