Trendy nehty 2015 - technika negativní prostor

Nehty 2015 negativní prostor - novinka!Rok s rokem se minul a jsou tady nové nehtové trendy na rok 2015. A protože je nám známo, že trendy nehty jsou středem zájmu většiny žen, napadlo nás trochu po nich zapátrat a napsat nový článek. Už nejde ani tak o délku nehtů, jako v minulém a předminulém roce, ale nyní jde o tvůrčí techniku. Jde o techniku zvanou negativní prostor. Je to absolutní novinka v Čechách!

Jak už bylo nastíněno, nebude řeč o délce nehtů. Přesto chceme na pravou míru uvést jen to, že krátkými (pozor, ne však okousanými) nehty se momentálně pyšní převážná většina žen.

Na nehtech se dá dělat opravdu cokoli. Od zastřižení nehtu, přes výtvarná umění, až po různé umělecké techniky. Jednou z těchto technik je technika "negativní prostor". Jde o techniku, nebo-li, spíše umělecké dílo, vytvořené na bázi 2-krát jinak okem vnímaného, stále stejného obrazu. Oblast, kterou za normálních podmínek očima v obraze pozorujeme, jako hlavní, se nazývá pozitivní prostor. Část, kterou vnímáme v obraze, jako vedlejší a tudíž, ne tolik podstatnou, se nazývá negativní prostor. Při vyniknutí negativního prostoru, kdy však lze zároveň pozorovat i pozitivní prostor, je zapotřebí vytvořit takový obraz, který takové oboustranné vnímání uzmožňuje. Je-li však tohoto pozorování dosaženo, obraz přináší velmi překvapivé a zajímavé výsledky. Nejčastěji se tyto obrazy tvoří v kombinaci barev černá a bílá, neboť tyto barvy vzájemně kontrastují a tím lze dobře rozlišit malované oblasti. Mohou se použít i jiné barvy, ale opět dobře konrastující. Podotýkáme, že zhotovit takový obraz, není jednoduchá záležitost. Zejména jedná-li se o konkrétní tvary předmětů, postavy lidí a zvířat. 

  Negativní prostor - nehty 2015. 

Oboustranné vnímání obrazu: Na levé straně obrázku pozorujeme vázu, jako hlavní, tedy pozitivní prostor. Prostor kolem vázy příliš nevnímáme. To je negativní prostor. Ovšem pokud vázu převedeme do kontrastních barev černé a bílé, jak je tomu na obrázku vpravo, zvýrazní se i nevnímaný-negativní prostor. V tomto případě jej znázorňují dva lidské obličeje z profilu. Podíváme-li se zpět na první obrázek se žlutou vázou, je zřejmé, že tomu opravdu tak je. Při zahledění se do černobílého obrázku vpravo, pak nastává otázka: Co je na obrázku? Váza, nebo obličeje? Je to forma optického klamu a proto vždy vidíme zrovna to, co momemtálně vnímat chceme.  Chceme-li klást důraz na negativní prostor, potom by neměla být tato část  předmětem samotným, nýbrž tvořit  jen jakousi siluetu kolem předmětu. 

Obrázek: Rubinovo váza - Autor John Smithson 2007 - pževzato z Wikipedie

 

 

 Na nehty 2015 se tato technika využívá ve střídmější variantě. Na nehty se malují a tvoří většinou jednoduché geometrické vzory.Trendy nehty 2015  -  příprava.  A to tak, že se některé oblasti vyplní lakem na nehty za pomoci velmi tenkého štětečku a některé oblasti zůstanou prázné, tedy je vidět přirozená barva nehtu. To je ta oblast negativního prostoru. Mohou to být tvary jako například různé trojúhleníky, proužky, oválky. Záleží na šikovnosti a představivosti. Pokud se trochu bojíte malovat tvary jen tahem stětce, pro větší přesnost můžete použít lepící již vytvarované vzory, či proužky. Na tuto překrytou oblast se lak na nehty nedostane.

Nyní znáte i vy co je technika negativní prostor a jaké nehty jsou v roce 2015 trendy. V zahraničí jsou již tyto nehty s negativním prostorem známy a tak se můžete na ně podívat. Jsou zajímavé, elegantní a originální. Je to něco, co tu ještě nebylo. Chcete vědět víc na téma trendy nehty 2015? Zkuste barvu Marsala. Je to senzační a především Cool barva 2015.

 

Doporučujeme:

Elegantní černobílé nehty "negativní prostor" s popisným návodem 

Fialovo-zlaté nehty "negativní prostor" videonávod

Luxusní krémově bílé-stříbrné nehty "negativní prostor" videonávod

 

Autor: Andromedassi

ikonka S-rank