Kliparty, kreslené obrázky zdarma pro jakékoliv použití.Oblíbené téma 

Každý dobrý webmaster a nejen on, potřebuje ke své práci kliparty pro jakékoliv použití a to nejlépe, zdarma. KlipartyKliparty zdarma pro jakékoliv použití. jsou grafické (kreslené) obrázky a v jejich čistém tvaru mají ve svém souboru příponu png., která značí grafické rozlišení. Obrázky s příponou png. jsou nejvyšší kvality, ovšem zabírají také více místa, než například obrázky s příponou jpeg. Proto je nutné někdy kliparty předělat do jiného formátu.

Kliparty jsou velmi užitečné kreslené obrázky, které mnohdy, ale nemůžeme užívat tak, jak bychom potřebovali. Buďto jsou placené, nemohou se používat pro komerční účely, nebo se dají používatKliparty zdarma - Andromedassi, články a móda pro ženy. jen za některých, předem daných podmínek. Proto, lidé často hledají kliparty, nebo-li kreslené obrázky zdarma a pro jakékoliv použití.

 
Kliparty zdarma pro jakékoliv užití, jsou tedy velmi užitečnou pomůckou.

  • Tyto kliparty, kreslené obrázky se nachází na stránkách >>> www.openclipart.org <<< Jejich užití je opravdu všestranné. Je vhodné se podívat na to, Jak a k jakým účelům lze tyto kliparty zdarma užívat. Není nutné se registrovat. Je-li něco nejasné, je dobré se obrátit na podporu. Ochotně vše vysvětlí. Kliparty zdarma pro jakékoliv použití jsou pod licencí Public Domain, Zde je více informací. Tyto kliparty, (obrázky) na Openclipart.org jsou zdarma a pro jakékoliv použití. Stáhnout kliparty zdarma je možné ve formátu png., svg., a pdf.

Upozornění: následující článek k licencím, zde slouží výhradně k informativním účelům.

 Tyto informace v žádném případě neslouží, jako právní poradenství. Zdůrazňujeme, že vytváření vlastních licencí k obrázkům, není jednoduchá záležitost a rozhodně za jejich užívání neneseme žádnou zodpovědnost. Je vhodné se obrátit přímo na poradnu Creative Commons, kde dotazy zodpovídají lidé z řad nezávislých právníků.

 

Vzhledem k tomu, že byl na této stránce zaznamenán větší počet navracejících se uživatelů, kteří rádi užívají tzv. volné obrázky, bylo uznáno za vhodné doplnit, další hodící se informace.

  • Extra Andromedassi.cz tip: Jak si vytvořit vlastní licenci k obrázkům?

Svou vlastní licenci k obrázkům je možné si vytvořit, ovšem je nutné postupovat opravdu pozorně. Ne všechy obrázky mohou být licencovány tou vaší vlastní, pokud nejste autor sám. Obrázky, na které je možné použít vlastní licenci, musí také splňovat oprávnění k vlastnímu licencování. A to v samotné původní licenci k tomuto obrázku. Tedy, tento obrázek musí mít jasně definovanou licenci a práva k užití. Takový obrázek potom většinou spadá do kategorie obrázků Public Domain, což znamená, že je publikován na veřejné doméně. To dále znamená, že tento server (nebo, doména) umožňuje prakticky tyto obrázky stahovat (ukládat) a užívat zcela zdarma. Pokud, jsou tedy nějaké konkrétní obrázky licencovány pod licencí Public Domain, jsou nabízeny zdarma a k užití buď téměř za žádných, nebo určitých podmínek. Za nejvěrohodnější a nejpopulárnější užívání, ale i obstarávání licencí k dílům, je považována nezisková americká organizace Creative Commons (proto zkratka CC, číslo udává typ licence). Je však důležité vědět, že Creative Commons nabízí několik druhů licencí. Tyto různé typy licencí se liší hlavně podmínkami a právům k užití. Obrázky, které na sebe upozorňují licencí CC0 (Creative Commons 0), umožňují původnímu autorovi, vzdát se veškerých práv, a to jak, autorských, tak i osobnostních. S touto licencí se však nedoporučuje v České republice nějak pracovat, neboť zde platí jiné zákony a jedním z těch je ten, že v naší zemi musí mít každé dílo svého autora. Což v tomto případě licenci CC0 odporuje (vzdání se, zřeknutí se práv). Takže, vesměs takovou licenci, kde se zříkáte všech práv, v Česku uplatnit nemůžete. Proto, u těchto obrázků s licencí CC0, nemůžete, jen tak, vytvořit k obrázkům, licenci svou vlastní. Je však jeden z mála způsobů, jak získat vlastní licenci k obrázku, který je publikován pod licencí CC0. Tento obrázek je nutné vlastnoručně předělat (tj. upravit, přetvořit) a to z větší části (viditelně znatelné) části. Tato úprava, zásah, nebo-li vlastní přetvoření, musí být zastoupené opravdu ve větší míře, aby "nové" dílo mohlo být  uznáno za "jiné", tedy přesněji, dílo odvozené. Na tento " vlastnoručně předělaný" obrázek je pak možné použít vlastní licenci. Ze zákonů a práv však platí, že tato vznikající "nová" licence, musí obsahovat odkazy na původní dílo (původní obrázek) a na původního autora (jméno). Inspirativní příklad můžete vidět na úvodní stránce našeho webu. Zde je použita licence k obrázku převzatého z Openclipart.org. Poznámka: v žádném případě neručíme za nesprávné použití licencí.

 

 

Doplňující informace na vyžádání

Je vám z tohoto článku něco nejasné? Chcete se na něco zeptat?

 Obrázek (1) ke stažení zdarma zde

  • Vytvořeno a publikováno: www.andromedassi.cz

  • Publikování dovoleno pouze s uvedením zdroje www.andromedassi.cz

  • Rozměry stahovaného obrázku 1500x863 px

 
Obrázek zdarma ke ztažení. Uveďte zdroj www.andromedassi.cz

Katastrofa - Apokalypsa

 Stáhnout obrázek zde  (uveďte zdroj www.andromedassi.cz, obrázek stáhněte běžnou volbou Uložit jako..) 

 
 
 
 
 

Anketa

Pomohl Vám tento článek?

Ano - je pro mne užitečný a potřebný (600)
93%

Ne - nepotřebuji nic takového (42)
7%

Celkový počet hlasů: 642

Anketa

Budete se zabývat možnostmi vytvoření vlastní licence k obrázku?

Určitě ano (57)
21%

Ani ne. Něco už o tom vím (39)
14%

Už nepotřebuji. Některé licence už mám (48)
18%

Určitě ano, tato informace je zajímavá. (42)
16%

Ne - nemám potřebu (42)
16%

Zatím ne, ale v budoucnu možná (41)
15%

Celkový počet hlasů: 269

Mohlo by vás zajímat:

Pravé fotografie duchů?

ikonka S-rank